Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Ortalık Karıştı: Devasa Bitcoin Balinası, Bu Altcoin’den Sattı!

0 26

Satın aldığı Bitcoin (BTC)’lerin miktarıyla balina statüsüne ulaşmış olan Luna Foundation Guard’ın (LFG), şimdi de, elindeki Avalanche (AVAX) tokenlarını sattığına yönelik iddialar ortaya çıktı. Konuya, Türkiye’de yakından takip edilen kripto para birimi analisti Bozokcoin dikkat çekti. İşte detaylar…

LFG, BTC rezervi oluşturma sürecindeydi

Tartışmalı algoritmik stablecoin TerraUSD’nin (UST) (bu hafta ciddi bir “dalgalanma” uyarısının ardından) dolar sabitinden daha da düşmesinden sonra Bitcoin ve kripto para piyasaları keskin bir şekilde düştü. Bitcoin fiyatı, bu hafta başlarında yakından izlenen seviyenin altına düştükten sonra Bitcoin başına 30.000 dolara geriledi. Ethereum ve en büyük rakipleri BNB, ADA, SOL da düşüş yaşadı. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere Terra’nın ABD doları ile birebir sabitlenmesini desteklemek için tasarlanmış bir kripto para birimi olan UST’si, traderlar ekosistemin bir diğer altcoin’i olan LUNA kripto para birimini satarken geçen hafta değerinin neredeyse yüzde 90’ını kaybetti.

Binance'deki Bu Altcoin Felaket Bir Satışla Çakıldı!

Piyasa değerine göre en büyük algoritmik stablecoin olan UST, geçen hafta yaklaşık 18 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Cumartesi günü dolara karşı çıpasını kaybetmeye başladı ve Pazartesi günü 60 sente kadar düştü. Bu sabah 30 sent civarına düştü. UST dolar sabitlenmesini desteklemek için oluşturulan bir grup olan Luna Foundation Guard, 3 milyar dolarlık Bitcoin rezervlerini satarak fiyatını savunacağını söyledi. Luna Foundation Guard, çöküş meydana geldiğinde 10 milyar dolarlık Bitcoin tabanlı kripto rezervi oluşturma sürecindeydi.

Bitcoin balinası LFG, AVAX mı sattı?

Bu sırada, Twitter’da geniş bir topluluk tarafından takip edilen Bozokcoin, Luna Foundation Guard’ın, yani Luna Vakfı’nın Avalanche (AVAX) satışı yaptığına dair söylentiler durduğunu aktardı. Analistin tweet’i aşağıdaki şekildedir:

LUNA vakfının 22.25 milyon dolar değerinde Avalanche (AVAX) satışı yaptığı söyleniyor.

Analist, Ayı Piyasasında Yatırım Yapılacak Altcoin'leri Duyurdu! 

İki projeden de bu konuya dair resmi bir açıklama gelmedi. Yazım sırasında LUNA, yüzde 87’lik bir düşüş ile 3.71 dolardan el değiştiriyor.  AVAX ise yüzde 14’lük bir düşüş ile 40.19 dolar seviyelerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.