Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,161.12
-0.08
ETH
$1,900.58
-0.14
LTC
$95.57
+0.76
DASH
$43.18
+1.48
XMR
$148.97
+1.21
NXT
$0.00
-10.07
ETC
$18.18
+0.22
DOGE
$0.07
+0.44
ZEC
$32.31
+1
BTS
$0.01
+19.18

Flow Coin Nedir? FLOW Nasıl Alınır?

0 60

Flow Coin nedir? Flow Coin (FLOW), geliştiricilerin yeni nesil oyun ve merkeziyetsiz uygulama (dApp) oluşturmalarını desteklemek için oluşturulmuş bir Blockchain projesidir. Bu makalede Flow Coin nedir, ne sunar, FLOW nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Flow Coin nedir?

Flow Coin, yeni nesil oyun ve uygulamalara altyapı sağlayan bir Blockchain ağıdır. Ağ, yazılım geliştiricilerine merkeziyetsiz, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay bir blok zinciri altyapısı sunmak için tasarlanmıştır. Projenin yerel kripto para birimi FLOW’dur. FLOW, blok zinciri ağı için bir yakıt olarak çalışır. Ağın kullanıcıları, kendi verileri üzerinde tam kontrole sahiptir. Bunun yanında geliştiriciler, ürettikleri yeni nesil oyun ve dApp’leri açık pazarlarda satarak gelir elde edebilir.

Flow ağının ölçeklenebilirliği oldukça yüksektir. Ağ, bu yüksek hıza “çok rollü mimari” isimli bir yapıyla ulaşır. Bunun yanında blok zinciri, yazılım geliştiricilerine kullanımı kolay bir altyapı sunmayı hedeflemektedir. Bunu gerçekleştirmek için ağ, Cadence isimli bir programlama dili kullanır. Bu programlama dilinin kullanımı oldukça kolaydır ve geliştiriciler; akıllı sözleşmeler, kripto paralar ve uygulamaları bu dil ile oluşturabilmektedir. Ayrıca Flow’un “ödeme rampaları” isimli bir ürünü bulunur. Bahsi geçen rampa, kullanıcıların fiat para birimlerinden kriptoya güvenli ve az sapma ile geçmelerini sağlar.

FLOW nedir? Ne için kullanılır?

FLOW, Flow Coin ağının yerel kripto para birimidir. Maksimum arzı sınırlandırılmamış olan tokenin ERC-20 akıllı sözleşmesiyle oluşturulmuş bir versiyonu bulunur. FLOW, blok zincirine güç sağlamak için projenin geliştiricileri tarafından oluşturulmuştur. Yazılım geliştiricileri, tüketiciler ve doğrulayıcılar FLOW aracılığıyla ağ içerisinde çeşitli işlemler gerçekleştirebilmektedir. Ağ içerisinde gerçekleştirilen tüm işlemler ve dijital ürün satın alımları FLOW ile ödenir.

 Yazılım geliştiriciler, özelleştirilebilir akıllı sözleşmeleri yaratmak ve devreye almak için token ile ödeme yapmak zorundadır. Bunun yanında geliştiriciler, platformun sunduğu uygulama pazarında yazılımlarını satarak, FLOW üzerinden gelir elde edebilmektedir. Tüketiciler ise uygulamaları başlatmak için FLOW’u bir ödeme yöntemi olarak kullanır. Blok zincirinde gerçekleştirilen kripto para ticareti ve transferi gibi işlemler de ödenen işlem ücretleri için de FLOW gerekmektedir. Yazının yazıldığı sırada 1,97 milyar dolar civarında bir piyasa değerine sahip olan Flow Coin, en büyük 52. kripto para birimi konumundaydı. Buna ek olarak, 360 milyon adet FLOW dolaşımda bulunuyordu.

Avantajları nelerdir?

Yazılım geliştiricileri, diledikleri gibi özelleştirebilecekleri akıllı kontratlar üretebilir.Blok zinciri, oldukça düşük işlem ücretleriyle kripto para transferi gerçekleştirmeyi mümkün kılar.Platformun ölçeklenebilirliği oldukça yüksektir. Kullanıcıların gerçekleştirdiği varlık ticareti gibi işlemler, platform tarafından kısa sürede onaylanır.Ağın kullanıcıları, FLOW aracılığıyla uygulamalar ve oyunlar gibi yazılımları satın alabilir.

Dezavantajları nelerdir?

Flow Coin, çoğunlukla geliştiricilere hitap eden bir blok zinciridir. Kullanıcıların kâr edebileceği özellikleri sınırlıdır. Blok zinciri, DeFi projelerinin staking, kredi verme ve verim çiftçiliği gibi özelliklerini bünyesinde barındırmaz.

Flow Coin nasıl alınır?

FLOW, işlem hacmi geniş kripto para borsaları tarafından desteklenmektedir. Tokeni listeleyen borsalar arasında Binance, Huobi Global, Kraken, Bybit ve FTX bulunur. Flow Coin projesi ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.