Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,047.93
-2.02
ETH
$1,797.60
+0.05
LTC
$89.52
-0.89
DASH
$56.08
-1.68
XMR
$155.14
-2.94
NXT
$0.00
-2.02
ETC
$20.34
-0.15
DOGE
$0.07
-1.08
ZEC
$38.14
+2.66
BTS
$0.01
+0.27

CoinShares: Ripple ve Bu 2 Altcoin Sermayeyi ETH’den Çalıyor!

0 22

CoinShares tarafından düzenlenen yeni bir anket, yatırımcıların Ethereum’dan (ETH) Ripple ve Cardano’ya geçtiğini gösteriyor.

CoinShares’e göre yatırımcılar artık bu altcoin’lere yöneliyor

CoinShares’in Mayıs ayında yayınladığı en son araştırma anketinde, yatırımcıların Ethereum’dan XRP, Cardano (ADA) ve Polkadot’a (DOT) geçtiği gözlemlendi. Eski eğilimin tersi bir durum fark eden firma analistleri şunları söylüyor:

Bitcoin’deki pozisyonlar çok az değişirken, yatırmalar altcoinlere daha fazla katkıda bulunuyor. Polkadot, Cardano ve XRP yatırımları artıyor. Anket, Ethereum pahasına Polkadot, Cardano ve XRP’ye artan tahsislerin altını çiziyor.

Firmanın Mart ayında yaptığı bir anketten bu güne, Ethereum yatırımlarının %20 düşüş görüldü. XRP’ye yatırım yapan katılımcılar, Mart anketinden %4’ten %6’ya yükseldi. Cardano’ya yönelik tahsis ise  %5’ten yaklaşık %12’ye iki kattan fazla arttı. Polkadot örneğinde, %9’dan yaklaşık %13’e artış gözlemlendi.

Ripple yatırımları yükseliyor, Solana düşüş gösteriyor

Yatırımcı kaybeden altcoin projelerinden biri Solana oldu. CoinShares verilerine göre Mart ayındaki anketten bu yana SOL yatırımları için yaklaşık %4’ten %1’e düşüş tespit edildi. Yatırımcıların Solana’dan uzaklaşmalarının nedeni spekülasyonlar ve ağ kesintileri olabilir.

Solana yine bir kesintiyle karşı karşıya

Solana, 1 Haziran’da ağ genelinde dört buçuk saatlik bir elektrik kesintisi ile tekrar arızalandı. Kullanıcılar Mayıs ayındaki kripto çöküşünden zaten hoşnutsuz olduklarından, çökme çok kötü bir zamanda geliyor. Solana ekibinin resmi kanalı şunları söyledi:

Validatör operatörler, ağ uzlaşma sağlayamadıktan sonra yaklaşık 4 buçuk saatlik bir kesintinin ardından, 21:00 UTC’de Mainnet Beta’nın küme yeniden başlatılmasını başarıyla tamamladı. Ağ operatörleri ve uygulamalar, önümüzdeki birkaç saat içinde istemci hizmetlerini geri yüklemeye devam edecek.

Solana ekibi, kullanıcılara tüm fonlar gibi ağın da güvenli olmasını sağladı.

Solana ekibinin güvencelerine rağmen, kullanıcılar ağ eksiklikleri karşısında gözle görülür şekilde şaşırdılar. SOL fiyatları kısa sürede bir darbe aldı ve 38.5 dolar civarında %14’ün altına düştü. Ağustos 2021’den bu yana en düşük fiyatlara ulaştı.

Ripple ve Bu 2 Altcoin Sermayeyi ETH'den Çalıyor

Bu esnada Cardano, altcoin yatırımcıları arasında popülerliğini sürdürdü

kriptohaberler.net analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Vasil hard fork’un etkisiyle, son yedi gün boyunca ADA fiyatı %17,3 değer kazandı. Cardano’nun hard fork yükseltmesinin bu ay uygulanması bekleniyor ve destekçiler bunun son zamanlarda fiyatı desteklediğine inanıyor. Ayrıca, kriptohaberler.net olarak aktardığımız coinmarketcap.com’un (CMC) “fiyat tahminleri” aracı tarafından yürütülen bir ankete göre, 24.468 katlımcı ADA’nın Haziran ayı sonuna kadar 1.06 dolara ulaşacağını tahmin etti. CMC’nin tahmin aracını kullanan 15.940 seçmen, Temmuz ayı sonuna kadar ADA’nın birim başına 0,972 dolardan fiyatlandırılacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.