Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Biconomy Nedir? BICO Ne İşe Yarar?

0 31

Biconomy nedir? Biconomy (BICO), kullanıcıları düşük ücretlerle birden fazla zincirdeki merkeziyetsiz uygulamaya bağlamayı hedefleyen bir protokoldür. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Biconomy nedir” sorusunu yanıtlayacak ve proje hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Biconomy nedir?

Platform, web 3.0 uygulamaları için işlem, gaz ödemesi ve köprüleri yönetebilen çok zincirli bir plug-and-play protokolüdür. Gözetimsiz altyapısı sayesinde kullanıcıları, işlemler için ağ değiştirme konusunda endişe yaşamazlar. Uygulamaların Ethereum üzerine kurulumu, trafiğin artmasına ve zincirin tıkanmasına neden olmaktadır. Üstelik bu durum gaz fiyatlarını önemli ölçüde artırmıştır. Bu sebeple uygulama geliştiricileri, Solana, Polkadot vb. alternatif zincirler aramaya başlamıştır.

Biconomy, geliştiricilere özelleştirilmiş işlemlerle dApp’ler oluşturmalarını sağlayan kullanımı kolay SDK ve API’ler sunmaktadır. Böylelikle son kullanıcı, blok zincirinin karmaşıklığıyla uğraşmak zorunda kalmamaktadır. Ek olarak platformun kripto para birimi BICO’dur. BICO, ağ ücretlerini ödemek ve protokol yükseltmelerini oylamak için kullanılabilmektedir.

Biconomy’nin amacı nedir?

Projenin amacı, işlem deneyimi basit hale getirmektir. Web 3.0 ürünlerinin, eski Web 2.0 ürünleri gibi kolayca kullanılması hedeflenmektedir. Biconomy, katman sorunlarınızı çözerek Web 3.0 deneyimini basitleştirmeyi ve merkeziyetsiz projelerin toplu olarak benimsenmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Biconomy ne sunar?

Plug-and-play SDK ve API’leri: Kullanıcı deneyimine sahip dApp’ler oluşturmak için kullanılabilecek SDK ve API’ler.Çoklu para birimi desteği: dApp’lerin çoğu Ethereum üzerine kuruludur. Yani bu da kullanıcılar için ETH ödeme seçeneğinin mevcut olduğunu göstermektedir. Ancak Biconomy, birçok tokeni desteklemektedir. Basit arayüz: Kullanıcılar, çoğu arayüzde işlem yapabilmek için kripto bilgisine sahip olmalıdır. Ancak Biconomy, kullanımı kolay bir arayüz sunarak bu süreci kolaylaştırmaktadır.Gas ücretleri: Protokol, gas ücretlerini sübvanse etmek için meta işlemlerden yararlanmaktadır. Bu da kullanıcılara gazsız bir deneyim sunmaktadır.Zincirler arası transferler: Protokol, katman 2’de meta işlemlerine olanak tanıyarak, farklı zincirlerden akışı maliyetli ve basit hale getirmektedir.

Biconomy’nin toplam arzı ve mevcut fiyatı nedir?

Coingecko verilerine göre Biconomy’nin toplam arz miktarı 1,000,000,000 BICO’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 130,577,972 BICO’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 13,945,095$ olan projenin piyasa değeri 82,107,934$’dır. BICO şu anda kripto para borsalarında 0,628633$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Aralık 2021’de 21,45$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Biconomy nedir? BICO nasıl alınır?

Biconomoy birçok önemli kripto para borsasında işlem gören bir protokoldür. Protokole yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, protokolün işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Biconomy’nin işlem gördüğü borsalardan bazıları şunlardır: Binance, Coinbase, Huobi Global, Bybit, FTX, KuCoin, Gate.io, Kraken, OKX, MEXC ve Phemex. Biconomy’ye yatırım yapmak isteyenler, yukarıdaki borsalardan birinde hesap açıp, cüzdanlarına USDT, BTC veya ETH gibi uygun kripto para birimlerini aktarıp BICO’yu alabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.