Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,365.10
-3.46
ETH
$1,746.99
-3.87
LTC
$92.50
-1.09
DASH
$61.14
-4
XMR
$161.53
+3.17
NXT
$0.00
-3.46
ETC
$20.23
-2.83
DOGE
$0.07
-3.39
ZEC
$35.76
-6.17
BTS
$0.01
-4.13

IDEX Nedir? IDEX Coin Ne İşe Yarar?

0 28

IDEX nedir? IDEX (IDEX), yüksek performanslı eşleştirme motorunu Otomatikleştirilmiş Piyasa Yapıcılığı (AMM) ile birleştiren hibrit bir Merkeziyetsiz Borsadır. Bu makalede IDEX nedir, ne sunar, IDEX coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık.

IDEX nedir? Ne işe yarar?

IDEX, merkeziyetsiz bir ortam olarak bütünlüğünü korurken ağı daha hızlı hale getiren merkezi değiş tokuş unsurlarına sahip merkeziyetsiz bir borsadır. Platform hem Ethereum hem de Binance Smart Chain üzerinde barındırılıyor. Çoğu benzer proje, bir DEX üzerinde alım satım yapmak için otomatikleştirilen piyasa yapıcı modelini kullanır, ancak IDEX’in farklı bir yaklaşımı vardır.

IDEX, desteklenen kripto para birimlerinin değişimini başlatmak ve yürütmek için sipariş defterlerini kullanır. Kullanıcıların müşteri doğrulamanızı tamamlaması ve e-posta adreslerini sağlaması gerektiğinden, IDEX’in merkeziyetsiz bir borsa mı yoksa gözetimsiz bir borsa olarak mı sınıflandırılabileceği tartışmalıdır. Ayrıca, BSC üzerindeki IDEX, stop-loss işlevi gibi merkezi borsalarda yaygın olarak bulunan özellikler sunar. Yakın zamanda, IDEX, IDEX Multichain projesinin bir parçası olarak Polkadot’ta da yer aldı. Kullanıcılar, Ethereum, Polkadot ve Binance Smart Chain tarafından desteklenen kripto para birimlerini takas edebilmektedir. Ek olarak projenin temel amacı, binlerce işlemin saniyeler içinde gerçekleştirilmesini ve işlenmesini sağlamaktır.

IDEX coin nedir?

IDEX coin IDEX’in yerel tokenidir. Kripto para, zincir dışı defterdeki işlemleri doğrulamak için Node’lar tarafından stake edilmektedir.

IDEX nasıl çalışır?

IDEX, bir emir defteri değişimi olarak işlev görüyor. Ayrıca proje, defter işlemlerinin yürütülmesi ve yüksek hız için merkezi ve merkeziyetsiz alışverişlerin unsurlarını birleştiriyor. Piyasadaki DEX platformlarının çoğu AMM’lerdir. Ancak IDEX, sipariş defterlerini kullanır ve ağdaki siparişleri eşleştirmek için kullanılan sistemi merkezileştirir.

Ethereum’da maksimum işlevsellik ve hız için IDEX, Katman-2 Optimizm Toplamaları kullanır. Buna göre Optimizm Toplama, ana ağın merkeziyetsiz modelini, yani IDEX’i korumaktadır. Bununla birlikte, zincir dışı işlemlerin işlenmesinde daha yüksek hızlar sunan bir ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum ağı, meşgul olduğunda kullanıcıların ödediği gas ücretleri artmaktadır. Ağ pahalı hale geldiği için kullanıcılar sorun yaşamaktadır. Bu nedenle Blockchain, yaklaşmakta olan Ethereum 2.0 yükseltmesiyle Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasına geçiyor.

IDEX coin nasıl alınır?

IDEX, işlem hacmi geniş birçok kripto para borsasında işlem görüyor. Altcoin şu anda Binance, MEXC, BingX, DigiFinex gibi borsalar tarafından listeleniyor. Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Hesaplarını eksiksiz bir şekilde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak IDEX coin satın alabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.