Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Ardor Nedir? ARDR Coin Nasıl Alınır?

0 27

Ardor nedir? Ardor, parent-child mimarisine sahip çok zincirli bir blok zincir platformu olarak tanımlanmaktadır. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Ardor Nedir?” sorusuna yanıt arayacağız. Ayrıca, projeyi detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve proje hakkında merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Ardor nedir?

Platform, insanların alt zincir (child chain) kullanarak Nxt’in blok zincir teknolojisini kullanmaları sağlayacak bir blok zincir platformudur. Ardor, Nxt teknolojisine dayanmaktadır. Platformun geliştiricisi, açık kaynaklı Nxt projesinin de arkasındaki şirkettir. Ayrıca platform, ilk “saf” Proof-of-Stake konsensüs algoritmasını sunduğu iddia etmektedir.

Platform, ölçeklenebilirlik göz önünde oluşturulan ve blok zincirindeki şişkinliği çözmeyi hedefleyen bir projeye sahiptir. Bununla birlikte tek token bağımlılığı ve uyumlu blok zinciri çözümlerine olan ihtiyacı çözmeyi hedeflemektedir.

Ardor, kullanıcısına blok zinciri güvenliği ve merkeziyetsizlik sağlayan bir ana zincir sunmaktadır. Ek olarak çeşitli uygulamalar için kullanıma hazır özel alt zincirler de platformun kullanıcısına sunduğu bir diğer üründür. Ardor’un ilk alt zincirine ise Ignis adı verilmiştir.

ARDR token nedir?

ARDR, platformun kripto para birimidir. Proof-of-Stake konsensüsünde kullanılan “PoS” tokeni olarak tanımlanmaktadır. Tüm alt zincirler için güvenlik sağlama görevine sahiptir. Bu kripto para birimi, PoS sistemi üzerinden çalıştığı için madenciliği yapılamaz. Yani, yeni ARDR tokenleri üretilemez. Bununla birlikte ARDR bir yönetişim tokenidir. Yani token sahipleri, platformla ilgili alınacak kararlarda söz sahibidir.

Ardor nedir? nasıl çalışır?

Platformda yeni bir proje başlatmak isteyen kullanıcı, bir alt zincir yaratır. Bu alt zincir, Nxt’te desteklenen bütün işlevselliğe ve özelleştirilebilirliğe sahiptir. Yapı, alt zincirlerin özelliklerini kısa sürede uygulamasına olanak tanımaktadır. Ana zincirde blok altyapısı bulunduğu için alt zincirler özel kullanım durumlarına kolayca uyum sağlayabilmektedir. Alt zincirler, tek bir platforma entegre olduğu için ana zincirin hız ve güvenliğini almaya devam etmektedir.

Ardor’un (ARDR) toplam arzı ve mevcut fiyatı nedir?

Coingecko verilerine göre Ardor’un (ARDR) toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 998,466,231 ARDR’dir. Bununla birlikte bu yazı yazıldığı sırada son 24 saatlik ticaret hacmi 5,725,189 dolar olan projenin piyasa değeri 110,265,088 dolardır. ARDR şu anda kripto para borsalarında 0,110410 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Ancak, Ocak 2018’de 2,04 dolara kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Ardor (ARDR) nasıl alınır?

Ardor (ARDR) halihazırda birçok önemli bir önemli borsada işlem gören bir projedir. ARDR almak isteyen bir yatırımcı; ARDR’nin işlem gördüğü Binance, Bittrex, ProBit Global, CoinEx, Huobi Global veya OKX borsalarından birinde hesap açıp cüzdanına para yatırarak dilediği miktarda ARDR alımı gerçekleştirebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.