Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,161.12
-0.08
ETH
$1,900.58
-0.14
LTC
$95.57
+0.76
DASH
$43.18
+1.48
XMR
$148.97
+1.21
NXT
$0.00
-10.07
ETC
$18.18
+0.22
DOGE
$0.07
+0.44
ZEC
$32.31
+1
BTS
$0.01
+19.18

Polygon (MATIC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

0 42

Matic Network madenciliği yapmanın en iyi yolu GPU’dur. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Polygon (MATIC) Madenciliği Nasıl Yapılır?” sorusuna yanıt vereceğiz.

Polygon (MATIC) madenciliği nasıl yapılır?

Polygon, Ethereum blok zinciri için ikincil bir ölçeklendirme çözümüdür. Bu tür çözümler, kendi blok zincirlerini kullanmak yerine mevcut bir blok zinciri ağının üzerinde çalışır. Polygon, giderek daha popüler hale geldikçe kullanımı yavaş ve pahalı hale gelen Ethereum’un üzerinde çalışır.

Matic Network madenciliği yapmak istiyorsanız, bunu yapmadan önce, kurulumunuzun gerçekten size herhangi bir kar getirip getirmeyeceğini araştırın. Madencilik için en güçlü donanım, ne yazık ki günümüzde oldukça pahalı olan ASIC’ler. Ek olarak Bilgisayarla madencilik yapıyorsanız, GPU büyük bir katılım sağlamayacaktır. Ayrıca Matic Network’te madencilik yaparken başlangıç ​​için bir şey olabilir.

Unmineable üzerinden Polygon (MATIC) madenciliği nasıl yapılır?

Unmineable.com, herhangi bir ASIC veya GPU gerekmeden herkesin kripto madenciliğine girmesini kolaylaştıran bir kripto para madenciliği platformudur. Unmineable madencilik yazılımı ile Windows PC veya Mac’inizde madenciliğe başlayabilirsiniz.

Unmineable, madenciler ve normal kullanıcılar için tercih ettikleri kripto para birimini kazanmaya başlamaları için basit bir alternatif yarattı.

Polygon (MATIC) madenciliği

Adım kendinize bir Metamask cüzdanı alın

Bir cüzdan almak için aşağıdaki adımları izleyin:

Metamask Chrome Uzantısını metamask.io adresinden indirin.Yükledikten sonra, uzantılarınızda simgeyi göreceksiniz. Simgeye tıklayın ve yeni bir sayfa açılacaktır.Burada, “Başlayın”a ve ardından “Cüzdan Oluştur”a tıklayın.Şimdi, hesabınız için bir şifre oluşturun.Gizli Kurtarma İfadesini yazın. Bu ifadeler, hesabınızı daha sonra yedeklemenizi ve kurtarmanızı kolaylaştıracaktır.Gizli Kurtarma Cümlenizi onaylamak için kurtarma ifadenizi tam sırayla girin.Adım MetaMask Cüzdanına Polygon’u ekleyin

Cüzdan oluşturulduktan sonra, şimdi Polygon ağını MetaMask’a eklemeniz gerekecek.

Tarayıcınızda MetaMask’a gidin.Mevcut ağ “Ethereum Mainnet” üzerine tıklayın.Listenin altındaki “Ağ Ekle” seçeneğini seçin.Daha sonra Polygon Mainnet’in ayarlarını aşağıdaki gibi girin:

Ağ Adı: Polygon Mainnet

Yeni RPC URL’si: https://rpc-mainnet.maticvigil.com/

Zincir Kimliği: 137

Sembol: MATIC

URL: https://explorer.matic.network

Bu yapıldıktan sonra, “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Polygon yan zinciri artık MetaMask ile etkileşime girecek. Ek olarak Ağı yalnızca Polygon’da bir dApp çalıştırmak istediğinizde değiştirmeniz gerekir. Aynı zamanda Ethereum Mainnet’e geri dönmek istediğinizde tekrar değiştirmeniz gerekir.

Adım: XMRig MSVC’nin en son sürümünü indirinArdından, resmi web sitesinden veya bu Github kaynağından XMRig MSVC’nin en güncel sürümünü edinmeniz gerekir..zip dosyasını ayıklayın ve XMRig klasöründe adı verilen bir dosyayı bulun pool_mine_example.cmd ve içeriğini değiştirin.

Düzenlemeden sonra şöyle görünmelidir:

1 2 3cd %~dp0 xmrig.exe -o rx.unmineable.com:3333 -u MATIC:0xf16dC7206eDa50C26E49179191a3b533C82fDBEc.wkid01#3185-zsxj -p x –cpu-no-yield pause

Pool URL’si ikinci satırdan sonra bulunabilir. Buna göre bulunduğunuz yere bağlı olarak aşağıdaki URL’lerden birini kullanın. Mevcut konumunuza en yakın olanı seçin.

ABD: rx-us.unmineable.com:3333

Avrupa: rx-eu.unmineable.com:3333

Asya: rx-asia.unmineable.com:3333

Cüzdanınızın genel adresini “MATIC”den sonra ve üçüncü satırdaki noktadan önce ekleyin. Adres aşağıdaki yapıya sahip olmalıdır:

MATIC: [Wallet address].[workerID]#[Code to lower mining fee]

Adım: Madencilik istatistiklerinizi Unmineable’da kontrol edin.Adresi pool_mine_example.cmddosyada ayarladığınızda, Unmineable’ın MATIC tokenleri almak istediğinizi bilmesini sağlarsınız. Ayrıca mayınlı MATIC tokenleri aktarılmasını istediğiniz adresi de belirtmiş olursunuz.Bakiyenizi kontrol etmek için:Unmineable.com’da oturum açın ve benim için para birimi olarak “MATIC”i seçin.“RandomX” sekmesine tıklayın. “İstatistiklerinizi kontrol etmek için adresinizi girin:” yazan kutuya adresinizi girin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.