Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,047.93
-2.02
ETH
$1,797.60
+0.05
LTC
$89.52
-0.89
DASH
$56.08
-1.68
XMR
$155.14
-2.94
NXT
$0.00
-2.02
ETC
$20.34
-0.15
DOGE
$0.07
-1.08
ZEC
$38.14
+2.66
BTS
$0.01
+0.27

Analistler: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere Olacak!

0 29

Kripto analistlerine göre, Bitcoin bir sonraki bopa piyasasına hazırlanıyor. Kevin Svenson ve Benjamin Cowen’ın tahminlerine göz atalım.

Kevin Svenson, Bitcoin için ralli görüyor

İsabetli Bitcoin analistlerinden Kevin Svenson, Bitcoin’in üç günlük grafikteki hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) indikatörüne baktığını ve bunun, mevcut koşullar nedeniyle BTC için bir sıçrama gösterdiğini söylüyor. MACD, trend dönüşlerini veya devam etmelerini tespit etmek kullanılmaktadır. Aşağıdaki grafiğe bakan Svenson, tarihsel verileri yorumluyor:

Bitcoin üç günlük MACD çaprazı muhtemelen devam etmeye yol açacaktır. Üç günlük mum bu gece kapanıyor. Çok yakında kesişimi onaylayacağız.

Analistler: Bitcoin (BTC)'in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere

Diğer yandan, Bitcoin’in kısa vadeli piyasa yapısına gelince, Svenson, BTC’nin “ders kitabı” Adem ve Havva çift dip modelini yanıp söndüğünü söylüyor.

Daha kısa zaman dilimlerine bakan Svenson, bir boğa formasyonundan bahsetti. Analist, BTC’nin 21.400 dolar desteğinde yükseliş flama formasyonunda işlem görebileceğini söylüyor:

BTC, formasyonun dibini test ediyor. Yapıyı korumak için bu alanı tutması gerekiyor.

Svenson, BTC’de yükseliş beklese de takipçilerine Bitcoin’in hala uzun vadeli bir ayı piyasasında olduğunu hatırlatıyor:

Trend, trendin sonuna kadar arkadaşınızdır. Kısa vadeli eğilim biraz ivme ile yukarı. Uzun vadeli trend aşağı. Kısa ve orta vadede, bu yükselişi oynuyorum. Ancak daha sonra makro düşük yüksek bir düşüş konusunda temkinli davranıyorum.

Benjamin Cowen’e göre BTC sıradaki boğa piyasasına hazırlanıyor

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in ayı piyasasının sonuna yaklaştığını söylüyor. Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, Bitcoin’in devam eden yatırım getirisine (ROI) baktığını söyledi. Analist, BTC’nin mevcut performansını özellikle 2018 ve 2014 ayı döngüleriyle karşılaştırdığını söylüyor. Cowen’e göre, Bitcoin’in devam eden yatırım getirisi, boğa piyasasının yakınlığını ölçebilir. Aşağıdaki grafiğe bakan analist, şöyle yorumluyor:

90 günlük ROI’nin gerçekten bu kadar kötüleştiği son zaman 2018’deydi. Ondan önce, 2014’te sona ermişti. Her ikisi de dibe vurmak zorundaydı. Ancak her ikisinde de bunu yaptı. Sonunda bir piyasa döngüsü tabanına inen başka bir ayağımız olduğunu görebilirsiniz.

kriptohaberler.net olarak analizlerini paylaştığımız Cowen ayrıca Bitcoin’in 180 günlük ROI’sine de bakıyor. Analist, bunun BTC’nin sıradaki piyasa döngüsüne hazırlanmadan önce son bir satış olayına bağlı olabileceğini gösterdiğini söylüyor:

180 günlük [devam eden] yatırım getirisini yukarı çekeceğiz. Çünkü bu, ayı piyasası perspektifinden muhtemelen en ilginç olanı. Bir süredir oldukça acımasız bir düşüş trendi içindeydi. Ancak belki de yapılacak en ilginç şey, bir süreliğine oldukça acımasız düşüş trendleri yaşadığımız 2018 ve 2014 ile karşılaştırmak. Sonra işler biraz soğudu ve sonra sen bu tür bir son ayağa ve ardından birikim aşamasına girdi.

Son olarak, gelecekteki seviyeler için Cowen şunları söyledi:

Bitcoin’in, ayı piyasasının son bölümünde veya bir sonraki piyasa döngüsü için birikim aşamasının başlangıç ​​kısmında olduğunu iddia edebilirsiniz. Makro ölçekte, 20,00 doların altında Bitcoin satın almak oldukça cazip bir fiyat. Ancak kısa vadede, bir yıllık [devam eden] yatırım getirisi ile uyumlu olarak, sonunda bir döngü dibe doğru başka bir adım görebiliriz. Kesinlikle böyle bir ihtimal var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.