Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,047.93
-2.02
ETH
$1,797.60
+0.05
LTC
$89.52
-0.89
DASH
$56.08
-1.68
XMR
$155.14
-2.94
NXT
$0.00
-2.02
ETC
$20.34
-0.15
DOGE
$0.07
-1.08
ZEC
$38.14
+2.66
BTS
$0.01
+0.27

Dogecoin Alan Elon Musk’a Dava: Fiyat Düşüşte!

0 20

Twitter, Dogecoin hayranı Elon Musk’a 44 milyar dolarlık devralma kararından vazgeçtiği için dava açıyor. Bloomberg’e göre bu amaçla, Wachtell, Lipton, Rosen & Katz’ı işe aldı. Kimliği açıklanmayan kişilere göre, sosyal medya şirketinin bu hafta başında dava açmayı hedefliyor. İşte detaylar…

Dogecoin hayranı Elon Musk’a karşı dava

Sosyal medya platformu olan Twitter’ın bu hafta başlarında Tesla’nın CEO’su Elon Musk’a dava açmayı düşündüğü bildiriliyor. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, 8 Temmuz’da Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmadan çekilme planını açıkladı. Bloomberg tarafından 10 Temmuz’da yayınlanan bir habere göre, şirket Wachtell, Lipton, Rosen & Katz kurumsal hukuk firmasının yasal hizmetlerini işe aldı. Konuyu, bir hukuk dışı olan Delaware Chancery Mahkemesi’ne taşımayı planlıyor.

DOGE Aşığı Elon Musk, Twitter Anlaşmasını Feshetti! İşte Nedeni

Daha önce, Tesla’nın CEO’sunu temsil eden hukuk firması Twitter’a bir mektup göndererek, Musk 25 Nisan’da işi devralmayı kabul ettiğinde Twitter’ın yanlış ve yanıltıcı vaatlerde bulunduğunu ve anlaşmanın birkaç maddesini çiğnediğini söyledi. Mektup, Twitter’ın iddiaları reddetmesine yanıt olarak gönderildi. Musk ekibi tarafından platformdaki spam botları konusunda endişeler dile getirildi. Kripto meraklısı, firma günlük aktif kullanıcılarının yüzde 5’inden daha azının spam botları olduğunu gösteremediği sürece anlaşmayı feshetmekle tehdit ediyordu.

Kripto alanındaki kullanıcılar Musk’ın kararı hakkında neler düşünüyor?

Musk’ın Twitter’a sahip olmaktan uzaklaşma hamlesi, genel olarak ağın tüm spam ve dolandırıcı bot hesaplarını mikroblog platformundan kaldırma niyetlerini destekleyen kripto topluluğunu mutsuz etti. Musk, temel planlarından birinin tüm spam ve dolandırıcı bot hesaplarını Twitter’dan kaldırmak olduğunu söyledi.

Altcoin Piyasası Yüzde 45-50 Düşecek

Resmi piyasanın Cuma günü kapanmasının ardından bir düzenleyici dosyalamada Musk, şirketin kullanıcı verilerini yanlış temsil ettiğini iddia ederek Twitter’ı satın almak için 54.20 dolarlık hisse teklifinden uzaklaşmayı planladığını duyurdu. Twitter Başkanı Bret Taylor, zorlu bir mahkeme kavgası olacağını vaat eden anlaşmayı uygulamaya söz vererek yanıt verdi. Twitter hisseleri resmi işlemlerde yüzde 5.1 düşüşle 36.81 dolardan kapandı. Piyasa sonrası aktivitede yüzde 4.8 daha düşerek yaklaşık 35 dolara düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.