Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,044.83
-0.45
ETH
$1,893.53
-0.42
LTC
$95.03
+0.59
DASH
$42.77
+1.04
XMR
$148.51
+1.23
NXT
$0.00
-0.45
ETC
$18.15
+0.17
DOGE
$0.07
+0.17
ZEC
$32.25
+0.91
BTS
$0.01
+19.75

SEC Başkanı, Bu Altcoin’ler İçin Uyardı: Tuzak!

0 48

SEC Başkanı Gary Gensler kısa süre önce yaptığı açıklamalarda, kuruluşun kripto paraları düzenlemek için yürütme yetkisini kullanacağını belirtti. Terra UST ve Celsius CEL gibi yıllık %4-20 faiz veren DeFi altcoin projeleri için uyarılarda bulundu.

Gary Gensler: Kayıpların sebebi, birçok platformun henüz regüle olmamasıdır

Gensler’e göre, borsalar, kripto kredi platformları ve aracı kurumlar söz konusu olduğunda, bireyler yatırımcı korumasından faydalanacak. SEC Başkanı, stablecoin’lerin borsalarda yerel token olarak kullanıldığını söylüyor. Gensler ayrıca, bir kez daha stablecoin’leri kumarla karşılaştırdı. Dolarla desteklenen kripto para birimleri, dolandırıcılık ve manipülasyona karşı savunmaya ihtiyaç duyuyor. Gensler bunların dışında, SEC’in düzenlemeler için yürütme yetkisini kullanacağını belirtti:

Kongre’nin finansal istikrarı sağlamak için ağırlığını koyması uygun olabilir.

CANLI: SEC Başkanı Konuşuyor: Bu Kripto Paralar Düzenlenebilir!

“Bu altcoin projeleri tuzak”

Terra UST ve Celsius, çift haneli faiz getirileri sunan en büyük Defi platformlarıdır. Gensler, bu oranların aşırı olması nedeniyle ileride probleme neden olacağını söylüyor.

Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun kayıt dışı menkul kıymetler olduğu konusundaki önceki sözleri sorulduğunda, Gensler, “eğer halktan para topluyorsanız ve halk bu ortak işin çabalarına dayalı kazançlar bekliyorsa, bu bir menkul kıymettir” yanıtını verdi.

Önemli Gelişme: SEC Dev Altcoin İçin Soruşturma Başlattı!

Geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamalarda SEC Başkanı, kurumun tüm altcoin projelerini yakından izlediğini söyledi. SEC’in standartlarına göre Bitcoin bir menkul kıymet değildir. Ancak, kurum, stablecoin ve diğer altcoin sektörlerini mercek altına alıyor.

Gensler’e göre varlığa dayalı menkul kıymetler ve hisse senedi teklifleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle, düzenleyicilerin kararları dönemin koşullarına göre değişiklik gösterecek. SEC başkanı ayrıca, bir kez daha iş liderlerini ajansın ofislerini ziyaret etmeye ve düzenleyicilerle konuşmaya davet etti. Kripto para kredisi piyasasındaki mevcut sorun hakkında konuşan Gensler, yatırımcıları bazı platformların sunduğu aşırı kârlara güvenmemeleri konusunda uyardı. Bu konuda SEC Başkanın ifadeleri şunlardı:

Eğer gerçek olamayacak kadar iyiyse, orada çok fazla risk olabilir

kriptohaberler.net olarak aktardığımız üzere, Çarşamba günü, sorunlu kripto kredi platformu Celsius resmen iflasını ilan etti. Bunun ardından “#CELShortSqueeze” sosyal medyada trend olmaya başladı. Ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Gary Gensler, stablecoin’leri poker ciplerine benzetti

Terra’nın ardından düzenleyicilerin ana gündemi stablecoin projeleri üzerinde yoğunlaştı. Gensler, daha önce yaptığı açıklamalarda da stablecoin’lerin daha kapsamlı düzenlemelere ihtiyacı olduğunu vurgulamıştı. Stablecoin’ler hakkında Gensler’in son sözleri şunlar oldu:

Hepsiyle poker oynanmaktadır. Ancak Starbucks’a gidip kahve alamıyorsunuz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.