Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,161.12
-0.08
ETH
$1,900.58
-0.14
LTC
$95.57
+0.76
DASH
$43.18
+1.48
XMR
$148.97
+1.21
NXT
$0.00
-10.07
ETC
$18.18
+0.22
DOGE
$0.07
+0.44
ZEC
$32.31
+1
BTS
$0.01
+19.18

Kurucuları Konuştu: Cardano ve Ethereum Bir Menkul Kıymet Mi?

0 43

Kripto para piyasasının tanınan kurucuları, Cardano ve Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığını tartışıyor.

Cardano kurucusu Michael Saylor’a cevap verdi

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Michael Saylor’un yakın zamanda Cardano’yu menkul kıymet olarak adlandırması hakkında düşüncelerini paylaştı. MicroStrategy CEO’su ADA’ya bir menkul kıymet olarak atıfta bulunmuştu. Bunun üzerine Hoskinson, Michael Saylor ile ünlü bir analist olan Tone Vays’i karşılaştırıyor. Eskiden popüler bir analist olan Tone Vays, Bitcoin dışında her şeyin dolandırıcılık olarak kabul eder.

Hoskinson da, Cardano’nun Bitcoin’den çok daha merkezsiz olduğunu, hatta bir değer deposu olan BTC’den çok daha fazla faydaya sahip olduğunu hatırlattı. İnsanların ADA’yı sadece spekülasyon yapmak için değil, harcamak için satın almaya devam ettiğini belirtti.

Yine de Michael Saylor, ADA’yı menkul kıymet olarak adlandırırken, Hoskinson’a göre Bitcoin için tek gerçek kullanım durumu spekülasyon yapmaktır ve buna rağmen kimse BTC’ye menkul kıymet demez. Cardano kurucusu ayrıca, Bitcoin Saylor’un beklediği gibi çalışmazsa iflas edeceği konusunda da uyarıyor.

Yukarıdaki açıklamaların yapıldığı Monglia’nın yakın tarihli AMA oturumunda, Hoskinson Saylor’ın iddialarına pek dikkat ciddiye almadığını dile getirdi. Saylor’la ADA hakkında tartışmanın verimli olmadığını söylüyor. Hoskinson ayrıca, Bitcoin maksimalistleri hakkındaki görüşünü de paylaştı. Bu grubu “ilişki kurması en zor, toksik ve işe yaramaz insanlar” olarak nitelendirdi. İkili arasında tansiyon hala yüksek.

Ethereum güvenli bir ağ mı?

Başka bir yerlerde, Vitalik Buterin ile topluluk arasında Ethereum ağının ne kadar güvenliği olduğu tartışılıyor. Bu tartışmanın sebebi yaklaşan Ethereum Merge. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, eleştirmenlere cevap vermek için Twitter’daydı. Bir Bitcoin maksimalsti olan Nick Payton, kullanıcıların PoS’a geçmek için oy kullanması nedeniyle ağın güvensiz hale geldiğini iddia ediyor. Buterin ise Payton’ın tweetinden alıntı yaptı ve eleştirmenlere cevap verdi:

Bazı PoW savunucularının, PoS’un protokol parametrelerinde oylamayı içerdiği (tıpkı PoW’un yapmadığı gibi değil) ve bu çoğu zaman sorgulanmadan devam ettiği şeklindeki katıksız, açık sözlü yalanı tekrarlamaya devam etmesi şaşırtıcı. Node’lar, PoS ve PoW’da geçersiz blokları reddeder. Zor değil.

Vitalik Buterin’e göre ETH bir menkul kıymet mi?

Kripto para piyasası yıllardır SEC’in kripto para birimleri konusundaki pozisyonuyla mücadele ediyor. Ripple ve kripto topluluğunun birkaç üyesi, ETH’nin menkul kıymet olduğunu ve böyle değerlendirilmesi gerektiğini savunuyor. Ancak bu ucu açık bir soru. Diğer yandan, Buterin ve Ethereum topluluğu bunun doğru olmadığını savunuyorlar.

Bu arada, Ethereum Merge için tarih 19 Eylül. Cardano ağı için beklenen bir güncelleme olan Vasil hard fork 3 Temmuz’da test aşamasına girdi. Bu yükselmenin Temmuz ayının sonunda mainnet’te geçmesi bekleniyor. Vasil hard fork için ayrıntıları kriptohaberler.net olarak bu makalede aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.