Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

MaidSafeCoin Nedir? MAID Ne İşe Yarar?

0 17

MaidSafeCoin (MAID), dünyanın ilk otonom veri Network’ü olarak tanımlanmaktadır. 2014 yılı 28 Nisan’da faaliyete geçen proje, ismini kripto para dünyasında yeni duyurmaya başlamıştır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “MaidSafeCoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

MaidSafeCoin nedir? MAID ne işe yarar?

MaidSafeCoin ağında ağ hizmetlerinin ücretini insanlar belirleyememektedir. Ağ mevcut kaynaklara ve yatırımcı talebine bağlı olarak fiyatları sürekli değiştirmektedir. Bununla birlikte olası en düşük seviyede tutmaktadır. Safe Network’ünde “para birimi = veri” anlayışı hüküm sürmektedir. Aynı zamanda ağın para birimi veri olup, ağdaki tüm veriler güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Temelde bakıldığında ağ özellikle bir defter işlevi görmektedir. Bu defter gizli ve tam entegre edilmiş olup bir eklenti değildir. MaidSafeCoin, ağ tarafından kaynakların devamlılığını teşvik etmede kullanılmaktadır. Hiçbir kaynağı gereksiz yere kullanmadan, değer ölçümü ve ödüllendirmesi yapılmaktadır.

Nasıl çalışır?

SAFE ağı, şifreli veri depolamak ve dosya paylaşımı, anonim ağ kullanımı, sunucusuz veri, sansürsüz iletişim ve işlem ücretleri olmayan ölçeklenebilen bir kripto para birimi gibi özellikler sağlamaya çalışmaktadır. Aynı zamanda mevcut olan sunucu merkezli veri depolama modelini veri merkezli bir modele çevirerek bunu başarmayı hedeflemektedir. SAFE ağının müşterileri ve çiftçileri vardır. Platformda müşteriler verilere erişmek isteyen kişilerdir. Aynı zamanda çiftçiler de verileri yöneten ve istendiğinde müşterilere sağlayan kişilerdir.

Herhangi bir veri parçalara bölünür ve çiftçi sistemlerinde karma şekilde saklanır. Karma, saklanan verilerin okunmasını engeller ve yedek kopyalar da tutar. Bu sayede verileri depolayan sistem kapatılsa bile verilere erişim sağlanabilmektedir. Veriler ne kadar popülerse, hızlı erişim ve yaygın kullanım sağlamak için o kadar çok kopya gerekir. Herhangi iki veri parçası, XOR mesafesinde aralıklıdır. Bu özellikle, Yakın Grup Uzlaşması yoluyla rastgele yapılmaktadır. Yakın Grup Konsensüsünün kullanılması ise yakınındaki kasaların birbirleriyle veri paylaşımı yapması ve ağın yeniden yaratılmasına destek olur.

MaidSafeCoin özellikleri neler?

SAFE Network, merkezi olmayan, güvenli, gizliliği koruyan, iletişim ve depolamaya olanak tanıyan bir sistemdir. Özerk bir veri network katmanı oluşturmak için günlük internet bağlantılı cihazların yedek kapasitesini kullanmaktadır. SAFE Network, insanlara kişisel verileri üzerinde tam egemenlik sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak yine de zengin ve ölçeklenebilen yazılım platformlarının, iş çözümlerinin ve yatırımcı deneyimlerinin üstüne kurulmasına izin vermektedir. 

SAFE Network, aynı zamanda bireylere ve işletmelere bazı olanaklar sunmaktadır. Kaynaklarını, ürünlerini, içeriklerini ve yaratıcılıklarını aracılara ihtiyaç duymadan ticaret yaparak finansal istikrar için fırsat vermektedir. Büyük ölçüde dijital taşıyıcı sertifikalara dayanan, esnek ve yüksek performanslı bir ekonomik sistem sağlamaktadır. Bu sayede, yeni nesil taşıyıcıların da önünü açan bir sistemdir.

MaidSafeCoin nedir? MAID nasıl satın alınır?

MaidSafeCoin, az sayıda borsada listelenmektedir. Borsalarda kullanılan kısa ismiyle MAID Coin, Bittrex ve HİTBTC‘ten satın alınabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.