Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

MEVerse Nedir? MEV Ne İşe Yarar?

0 16

MEVerse nedir? MEVerse, son derece hızlı olmasına karşın masrafsız şekilde çalışan, Metaverse ve dApp temalı bir Blockchain projesidir. Bu makalede MEVerse nedir, ne sunmaktadır, MEV coin nedir, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için derledik. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

MEVerse nedir?

MEVerse, kullanıcıları Metaverse dünyasına bağlanmasını ve orada vakit geçirmesini sağlayan bir Blockchain platformudur. Kısaca bir eğlence platformu olarak çalışmaktadır. Layer-1 MEVerse mainnet teknolojisine dayanır. Bu ağda kullanıcılar, izlenmesi ve hissedilmesi mümkün olan sayısız sosyal, ekonomik ve kültürel içeriğe erişim sağlar. Ayrıca, eğlenebilecekleri ve devamlı olarak değer yaratabilecekleri etkinliklere özgürce katılabilirler. Metaverse’ye ek olarak MEVerse; oyun, NFT, DeFi ve dApp ekosistemlerine yönelik hizmetlere de sahiptir. Ölçeklenebilirliği son derece yüksek, hızlı ve çok zincirli olması nedeniyle yatırımcıların dikkatini çekmektedir.

MEVerse ne sunmaktadır?

MEVerse’nin sağladığı çeşitli ürünler ve özellikler mevcuttur. İlk olarak platform 0,5 saniyelik blok süresi ile saniyede 9.000 TPS hıza sahiptir. Yani ağ, ölçeklenebilirliği ve Blok Yeniden Tasarımı ürünüyle son derece hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Buna ek olarak MEVerse, çok zincirli çalışmayı destekler. Kullanıcılar, MEVerse üzerinde oluşturdukları dApp’lerin hangi ağlarda çalışabileceğini seçebilmektedir.

Bunu ise, projenin Özelleştirilebilir Çoklu Zincir ürünüyle yaparlar. Ağ ayrıca, ağın güvenliğini sağlamak için Proof-of-Formulation mekanizmasını kullanır. Bu mekanizma, son derece çevre dostu ve adil bir yapıya sahiptir. İçinde birçok Metaverse oyunu ve NFT barındıran platform, alanda lider olmayı hedeflemektedir. Kullanıcılar, oyunlar aracılığıyla gelir elde edebilmekte ve fayda sağlayabilmektedir.

MEV nedir? Ne işe yarar?

MEV, MEVerse ekosisteminin yerel kripto para birimidir. İşlem ücretleri ödemek ve merkeziyetsizliği sağlamak için kullanılabilmektedir. Bununla birlikte, Proof-of-Formulation mekanizması ile madenciliği yapılabilen bir altcoin’dir. Buna göre madenciler, MEV madenciliği yaparak PoW kripto paralara göre çok daha adil bir gelir modelinden yararlanır.

Buna ek olarak MEV, ağdaki dApp’lerin geliştirilmesi gibi çeşitli amaçlarla ödeme yöntemi olarak kullanılabilmektedir. Bu yöntemlerin en yenisi, platformun yakın tarihte başlatılan NFT pazarında gerçekleşmektedir. MEVerse NFT pazarındaki öğeler, MEV coin ile alınıp satılmaktadır. Son olarak MEV ağın merkeziyetsizliğini sağlar. MEV sahipleri, platformun yönetimine katılabilmekte ve teklifler için oy kullanabilmektedir.

MEVerse nedir? Nasıl alınır?

Yakın zamanda Fleta’dan yeniden markalaşan MEVerse, birçok listeleme almayı başarmıştır. Platform en son Temmuz 2022’nin başında Huobi Global tarafından listelendi. MEV, mevcut olarak MEXC, Deepcoin, Huobi Global ve Bithumb borsalarında işlem görmektedir. MEVerse ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olmalı ve hesaplarını doğrulamalıdır. Ardından cüzdanlarına MEV coin paritelerine uygun bir varlık yüklemeleri gerekmektedir. Tüm bunları tamamladıktan sonra, MEV için alım emri verebilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.