Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

14 Eylül Kripto Para Tarihinin En Büyük Günü Olabilir! İşte Nedeni

0 33

Kripto para piyasası, 2015’den bu yana beklenen önemli bir yükselmeye sadece 1 ay uzakta. 14 Eylül’e planlanan güncelleme, kripto para tarihinin en büyük günlerinden biri olacak. İşte bu tarihin önemi ve uzmanların beklentileri…

14 Eylül kripto para yatırının en büyük günü olacak

Şu anda, resmi olarak açıklandığı üzere Ethereum merge Eylül ayında gerçekleşecek. Daha doğrusu, bir Ethereum geliştiricisi, proje blok yüksekliğine 14 Eylül’de ulaşılacağını hesapladı. Ancak, bu tarih değişiklik gösterebilir.

Merge Ethereum ağında neleri değiştirecek?

Merge, aynı zamanda Ethereum’u gelecekteki internet için en kritik yapı taşlarından biri olarak sağlamlaştırıyor. Güncelleme ile birlikte, Ethereum ağı eskisinden çok daha enerji verimli hale gelecek. Böylece ESG gereksinimleri olan şirketler için uygun bir mekanizmaya bürünecek.

PoS Ethereum, Ethereum emisyonlarını %90 oranında azaltırken PoW’nin çevre için kötü olduğu şeklindeki yanlış anlatıyı susturur. Ethereum’un enflasyonu şu anda %4.3’te. Bu, merge’den sonra kabaca %0,4’e düşecek, önemli itibari para birimleri şu anda 40 yılın en yüksek seviyelerini kaydediyor.

Kripto para uzmanlarının beklentileri

Güncellemeye bir aydan kısa bir süre kalmışken, piyasadaki birçok analistin gündeminde yer alıyor. Ethereum ayrıca, Temmuz ayındaki yerel düşük seviyesinden %62 tırmanarak Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Popüler kripto para analisti Lark Davis, merge’ün önemini birkaç cümleyle şöyle vurguladı:

Ethereum merge, Bitcoin halving’den daha büyük ve daha önemli bir olaydır

Bir diğer popüler kripto para analisti, merge ardından ETH’nin portföy değerini vurguladı. 600.000 takipçili Benjamin Cowen, beklentililerini şöyle özetliyor:

Ethereum son derece etkileyiciydi – dürüst olmak gerekirse, bu yıl tekrar 0,08’e ulaşacağını düşünmemiştim, ama işte buradayız. Merge hala birkaç hafta uzakta. ETH’nin neden bir portföyün bu kadar önemli bir parçası olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Triple halving

Merge başarılı bir şekilde tamamlandığında, Ethereum’un yeni PoS versiyonu, yaygın olarak ‘üçlü halving’ olarak bilinen süreçten geçmiş olacak. Bitcoin’in üretimi kabaca her dört yılda bir yarıya iner ve Bitcoin ihracının yarı yarıya azalmasına neden olur. Etkisinin genellikle bir sonraki kripto boğa koşusunun başlangıcı olduğuna inanılmaktadır.

Ethereum PoS’a geçtiğinde, bir blokta %90 daha az ETH yayınlayacaktır. PoW’da Ethereum günde 13.000 ETH üretirken, PoS günde sadece 1,600 basacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.