Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

LBRY Credits Nedir? LBC Ne İşe Yarar?

0 31

LBC, kullanıcıların içerikleri görüntülediğinde yayıncıların fiyatları kontrol edebildiği ve ücretlerinin ödeyebileceği merkezi olmayan Blockchain teknolojisini kullanan bir içerik paylaşım platformudur. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “LBRY Credits nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

LBRY Credits nedir? LBC ne işe yarar?

LBRY Credits , merkezi olmayan yapısı ile herhangi bir yayıncının izni olmadan içeriği paylaşamaz Yayıncı içeriğe izin vermediği sürece içeriği kaldırabilmekte ya da engelleyebilmektedir. LBRY’de yayınlanan içerikler, bir ağ ya da bilgisayarlara ilişkin olarak kendine özgü değildir. Bu nedenle malzemenin merkezi yetkililerden ve kötü niyetli kısımdan kaldırılamamasını sağlamaktadır. Platform konsepti her ne kadar kimi insanlar için ümit vaat edici olsa da baş rakipleri Youtube, Vimeo gibi birçok popüler içerik paylaşma siteleri mevcuttur. Bu yüzden insanlar LBRY platformunu ne kadar kullanacağı ve tercih edeceği konusu belirsizdir. Fakat LBRY gereken topluluğu yakalayabildikten ve kendini benimsettikten sonra bu imkansız sayılmaz.

Projenin amacı nedir?

LBRY Blockchain tabanlı bir içerik paylaşma platformudur. Merkeziyetsiz özellikte olmasından dolayı herhangi bir telif hakkı olmadığı sürece videoların kaldırılması mümkün değildir. Videoları yükleyen kullanıcıların bilgilerini de gizli tutulduğu göz önünde bulundurulduğunda özellikle politikacıların bu durumdan rahatsızlık duymaları gerekiyor.

Aynı zamanda dünyanın her tarafında görülen yolsuzluk vakaları bu şekilde bir merkeziyetsiz içerik yükleme platformuna sunulduğu zaman içeriğin kaldırılması mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda dünyanın her yerinde meydana gelen bu vahşetlerde böyle bir platformda gözler önüne serilir. Ancak bütün bunlar düşünüldüğünde LBRY platformunun bazı ülkeler, çevreler hatta bazı güçlü insanların pek fazla hoşuna gitmeyecek bir proje olduğunu anlayabiliriz.

LBC nasıl çalışır?

LBRY Credits, Windows, Linux, Android ve İos uygulamalarından kolayca indirilebilmektedir. Aynı zamanda tarayıcılardan da bağlanılabilen bir platformdur. Aynı zamanda platform yurt dışında da kullanılmaktadır. Youtube platformuna nazaran izlenme fiyatları oldukça yüksektir. Bir dizi etkileşim karşılığında kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Platform emeklerinizin karşılığını aldığınızı hissettirmektedir. Hatta Youtube kanalınızı bu platforma entegre edebilmeniz de mümkündür.

Youtube kanal bilgilerinizi gönderdiğiniz zaman LBRY Credits sizin yerinize Youtube içeriklerinizi kendi platformuna kopyalamaktadır. Kullanıcılarınız ve takipçileriniz kolayca sizi buradan izleyebilmektedir. Görüntülenme ve etkileşim hızınıza bağlı olarak ödüller kazanabilirsiniz. Yalnızca izlenmekle kalmayıp Twitch benzeri ödüllendirme sistemi de bu platformda mevcuttur. Twitch sisteminde de bulunan bağış sistemi LCB’de de mevcuttur. İnsanlar videolarınızı yararlı görürse sizi izleyip, like veya bağış atarak size destekte bulunabilir.

LBRY Credits nedir? LBC nasıl satın alınır?

LBRY Credits ile işlem yapılan borsalar; KuCoin, Bittrex, Hotbit ve CoinEX’dir. LBC Coin’e sahip olmak için seçtiğiniz borsanın kayıt adımlarını takip edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.