Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Powerledger Nedir? POWR Ne İşe Yarar?

0 21

Powerledger, yerel bölgelerin bir aracıya ihtiyaç duymadan komşularına güneş enerjisi satmasını ve dağıtmasını sağlamaktadır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Powerledger nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Powerledger nedir? Ne işe yarar?

Powerledger platformunun arkasındaki ekip, Blockchain teknolojisini mevcut enerji yaratma ve dağıtım sistemlerinde reform yapmak için önemli bir araç olarak görüyor. Tartışmaya açık yeni konseptleri, yerel toplulukların, bu pazardaki mevcut güç oyuncularının müdahalesi olmadan fazla elektriği dağıtmak ve satmak için yetkilendirilecekleri (amaçlanan) bir ekosistem yaratmayı içermektedir. Platformun geliştiricileri, Powerledger’in yardımıyla çözülmesini umdukları mevcut enerji piyasasıyla ilgili birkaç sorunu belirledi.

Enerji arzının ademi merkeziyetçiliğe ihtiyacı var ve Blockchain özellikle bu konuda yardımcı olabilmektedir. Powerledger, müşterilerin kendi tercih ettikleri elektrik kaynağını seçebilecekleri bir sistem oluşturmak için Blockchain kullanır. Bu, artan şebeke tedarik maliyetlerine maruz kalmalarını azaltmalı ve enerji şebekesi yönetimi üzerindeki etkilerini güçlendirmelidir. Enerji piyasası, çağdaş taleplere uygun olmayan asırlık dağıtım ve yönetim mekanizmalarını uygulamaya devam ediyor. Powerledger, hem enerji üreticileri hem de tüketicileri için ticareti kolaylaştırmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda şeffaflık, denetlenebilirlik ve otomasyon ile işaretlenen bir elektrik piyasası oluşturmak için Blockchain kullanmak istiyor.

POWR Coin nedir?

POWR Coin Powerledger’in yerel Token’idir. Powerledger’in ekosistemi özellikle katmanları ve iki Token arasındaki etkileşimlere dayalı olarak çalışır. Bu, Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerin kullanılmasıyla mümkün olur. Platformun transaktif katmanı, akıllı sayaç adı verilen cihazlar aracılığıyla elektrik şebekesi ile iletişim kurar.

Powerledger nasıl çalışır?

POWR platformu, farklı işlevleri yerine getiren iki Blockchain çalıştırır:

Ethereum Blockchain: Bu Blockchain halka açık olarak işlev görmektedir. Ayrıca ağın harici bir katmanı olarak hizmet eder. Ana amacı, küresel olarak mevcut olan bu Ethereum destekli katmanda satın alınabilen, satılabilen ve alınıp satılabilen Powerledger Token’lerinin kullanımı için teknolojik destek sağlamaktır.EcoChain: Ethereum Blockchain, Powerledger’ın harici bir katmanıysa, EcoChain açıkça onun dahili karşılığıdır. Buna erişim, ağın POWR Token’lerini alarak ve tutarak elde edilir. Bu özel konsorsiyum Blockchain, POWR ekibi tarafından tasarlandı, geliştirildi ve çalıştırıldı. Aynı zamanda platformun ikinci Token’ını içeriyor: Sparkz Tokenı. Bu tokenler, ister bireysel evler ister özel işletmeler olsun, elektrik üreten çeşitli tesisleri birbirine bağlayan Powerledger arayüzü ile doğrudan bağlantı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Dünya genelinde büyük ölçüde aynı işlevi yerine getiren bu ağdaki Ethereum Blockchain’nin aksine, EcoChain, belirli bir yerel alandaki enerji üretim koşullarına göre kolayca özelleştirilebilir.

Powerledger nedir? POWR nasıl alınır?

Powerledger şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Powerledger’in işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, ZB.COM, KuCoin, DigiFinex. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.