Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Haven Protocol Nedir? XHV Ne İşe Yarar?

0 28

Haven Protocol nedir? Monero’dan çatallanan Haven Protocol, gizli ve anonim şekilde işlem gerçekleştirmeye olanak tanıyan bir kripto para projesidir. Bu makalede Haven Protocol nedir, ne sunmaktadır, XHV nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için derledik. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Haven Protocol nedir?

Haven (XHV), paranızı tam bir gizlilik ve anonimlik içinde saklamanıza, değiştirmenize ve transfer etmenize imkân verir. Monero’nun üzerine inşa edilen ve Proof-of-Work (PoW) ile güvence altına alınan kripto paralar ve varlıklardan oluşan bir ekosistemdir. Bu ekosistem daha çok bir denizaşırı banka gibi çalışır. Kullanıcılar, stabil ve stabil olmayan varlıklar oluşturabilmektedir.

Bu varlıklar arasında dolara endeksli stablecoin’ler ve emtialar yer almaktadır. Monero’nun üzerine inşa edilmesi nedeniyle, onun özelliklerinin birçoğuna sahiptir. Bulletproofs gibi Monero’nun çoğu gizlilik teknolojisini bünyesinde barındırır. Platformun birbirine bağlı algoritmik tokenleri mevcuttur. Bunlar; Haven Dollar (xUSD) ve Haven (XHV)’dir.

Haven Protocol ne sunmaktadır?

Haven, geleneksel bankacılığın sunduğu birçok özelliği kullanıcılarının erişimine açar. Değer depolamak isteyen kullanıcılar, üçüncü kişilere ve denetime ihtiyaç duymadan, anonim bir şekilde varlıklarını yönetebilir. Ağda yapılan her işlemde, kullanıcıların isimleri, işlemlerinin içerikleri gibi veriler gizli tutulur. Geliştiriciler ise, Haven Protocol aracılığıyla sabit veya değişken tokenler oluşturabilir. Böylece, gizlilik odaklı varlıkların ekosistemini genişletebilirler.

Bununla birlikte ağ, merkeziyetsiz bir şekilde çalışır. Bunun anlamı XHV sahiplerinin platformun yönetimine katılabileceğidir. XHV sahibiyseniz, yönetime teklif sunabilir veya oylanan tekliflerde oy kullanabilirsiniz. Son olarak Haven, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasını kullanır. Ancak ağ, tıpkı Monero gibi RandomX modelini benimser. Bu ağı, madencilik devlerinin tekelinden korur ve normal kullanıcıların da madencilik yapabilmesine olanak tanır.

XHV nedir? Ne işe yarar?

XHV, Haven Protocol ağının yerel kripto para birimidir. Gizli ve anonim bir şekilde işlem doğrulamaya ve xUSD’nin değerinin sabitlenmesine olanak tanır. Buna göre platform, “bas ve yak” modelini benimsemiştir. Dolara endeksli stablecoin xUSD’yi basmak için XHV yakmanız gerekir. Bu yöntemle ağ, token arzını desteklemektedir. Ek olarak, iyi bilgisayarlara sahip kullanıcılar, ağdaki karmaşık problemleri çözerek XHV coin madenciliği yapabilmektedir. Böylece pasif gelir elde edebilmektedirler. Altcoin, 1 sentten az işlem ücretiyle çalışma gücüne sahiptir. Buna karşın, XHV ile gerçekleştirilen işlemler 2 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Haven Protocol nedir? XHV nasıl alınır?

Haven Protocol ile ilgilenen ve tokeni satın almak isteyen yatırımcıların, öncelikle bir borsaya erişmeleri gerekir. XHV’yi listeleyen kripto para borsaları arasında KuCoin, BKEX ve CoinEX yer alır. XHV coin satın almak isteyen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olmalı ve hesaplarını doğrulamalıdır. Bunun ardından cüzdanlarına XHV paritelerine uygun bir varlık yatırmaları gerekmektedir. Cüzdanına paritelere uygun bir varlık yatıran kullanıcılar, XHV’yi bakiyelerine bağlı ölçüde satın alabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.