Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Metadium Nedir? META Ne İşe Yarar?

0 17

Metadium platformu, kimlik verisi işlemlerinin güvenilir kayıtlarını toplamak için oluşturulan bir Blockchain protokolüdür. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Metadium nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Metadium nedir? META ne işe yarar?

Metadium, kişilerin kimliklerini yönetebilmek için merkezi bir otoriteye güvenme ihtiyacını ortadan kaldırır. Dijital kimliklerin ademi merkeziyetçiliği destekler. Metadium Coin’in yerel kripto para birimi META Coin’dir. Projenin en temel amacı, performanslı ve ölçeklenebilen yeni nesil kimlik platformunu basitleştirmektir.

Metadium aracılığı ile kişilerin ya da veri öznelerinin varlıklarını doğrulanması için merkezi bir otoriteye veya ekosistemde bulunan herhangi bir aktöre güvenmeleri gerekmez. Metadium, özerk kimlik fikrine dayanmaktadır. Özerk kimlikler, veri öznelerinin sadece kimliklerinin tek sorumlusu olmadığı, hatta kimliklerin birden çok yerde işlev gördüğü merkezi olmayan kimliklerdir. Bu sayede özneler, kimlikleri üzerinde sınırsız özerkliğe sahiptir. Bu nedenle kripto para uzmanları tarafından da desteklenen bir projedir.

Avantajları neler?

Kullanıcıların kimlik doğrulaması veya kişisel bilgi doğrulamasının yanında ayrıca, META, “Meta ID” hizmeti ile bir kişinin dijital kimliğinin farklı yönlerinin yönetimi desteklenmektedir.Platformdaki Keepin, Meta ID aracılığı servis sağlayıcıları ve son kullanıcılarını birbirine bağlayan Metadium uygulamasıdır.META Coin projesi, kişi kimliklerini yönetebilmek için merkezi bir otoriteye güven ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Bununla birlikte dijital kimliklerin ademi merkeziyetçiliğini destekler.

Dezavantajları neler?

DeFi (merkeziyetsiz finans) sektöründe benzer projeler bulunması yüksek rekabet yaşanmasına neden olmaktadır.Metadium Coin yüksek rekabet ortamında bazen geri planda kalarak değer kaybedebilmektedir.META Coin yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım seçeneğidir.

Metadium nedir? META nasıl satın alınır?

META Coin ile işlem yapılan borsalar; Hotbit, Upbit, Bithumb, BitGlobal’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz META listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca META Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.