Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Monacoin Nedir? MONA Ne İşe Yarar?

0 18

Monacoin, kullanan herkes tarafından bilgisayarlarında çalışan istemci uygulamaları aracılığıyla korunan tamamen dağıtık bir ödeme sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Monacoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Monacoin nedir? MONA ne işe yarar?

Platform dünyanın büyük bir alanının kripto para birimlerini manipülatif araçlar olarak gördüğü bilinmektedir. Monacoin sisteminde temel bir geliştirme ekibinin tam aksine, oldukça hevesli bir kullanıcı tabanı tarafından inşa edilmeye devam etmektedir. Tüm bunların yanında MonaCoin açık kaynaklı bir eşler arası ödeme ağı olarak da tanımlanmaktadır. MONA, 2014 yılı Ocak ayında piyasaya sürüldü. Monacoin aslında Litecoin’in hard forku olarak ortaya çıktı. Aynı zamanda Monacoin, Peer-to-Peer sanal işlemler için tasarlanan bir kripto para birimidir.

Monacoin nasıl çalışır?

MONA, Lyra2RE (v2) algoritmasını kullanmaktadır. Aynı zamanda blok süresi 1.5 dakika olan Monacoin’in blok ödülünün 25 MONA’dır. Monacoin madenciliği için Dark Gravity Wave v3 algoritması kullanılır. Diğer kripto paralarda olduğu gibi MONA madenciliği yapılabilen bir kripto para birimidir. Tüm MONA’lar henüz piyasada yer almıyor.

Fakat her kripto paranın da madencilik ile piyasaya sürülmediği unutulmamalıdır. Amd kart ile Monacoin madenciliği yapmak için Sgminer kullanılmaktadır. Nvidia kart ile MONA madenciliği yapmak için ise Ccminer kullanılması gerekmektedir. Coinmarketcap verilerine göre şu anda; MonaCoin’in max toplam arz miktarı 105.120.000’dir. Dolaşımda olan MONA miktarı ise; 65.729.675.. MONA’dır. Bununla birlikte Japonya’nın ilk kripto parası olan Monacoin yatırımları oldukça büyük miktarlara ulaşmaktadır. Ülke içindeki alışveriş merkezleri hatta dükkanlarda bile geçerli hale gelmektedir.

Monacoin Nedir? MONA nasıl satın alınır?

MONA Coin ile işlem yapılan borsalar; CoinEX, Finexbox, ProBit Global, Bitbank’dır. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz MONA listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca MONA Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.