Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Navcoin Nedir? NAV Ne İşe Yarar?

0 13

NavCoin, anonim ve kullanımı basit olacak şekilde tasarlanan bir kripto para birimidir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Navcoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Navcoin nedir? NAV ne işe yarar?

Platform 2014 yılında kurulan, son ICO dalgasından önce gelen eski bir kripto para sınıfına aittir. NavCoin zaman testini iyi tamamlamaktadır. Son 4 yılda, farklı yükseltmeler özellikler ve iyileştirmeler uygulanmaktadır. Ekip kendini işine adayan ve oldukça bilgili bir ekiptir. Bunun sonucunda ise platform istikrarlı bir büyüme göstermektedir. Aynı zamanda NavCoin, yarıştaki diğer rakiplerin en büyük gizlilik kripto para olarak gördüğü büyümeyi görmedi. Proje 2017 yılında tasarımı, kullanılabilirliği ve deneyimi vurgulamaya başladığından bir geri dönüşü gördü. NavCoin, özel işlemleri kullanmayı kolay ve hızlı hale getirmek istemektedir.

NavCoin nasıl çalışır?

Orijinal BTC kodu NavCoin’in kodunun temelidir. Fakat geliştiriciler BTC’nin birçok temel özelliğini değiştirmiştir. Öncelikle NavCoin, NavTech olarak da bilinen ikincil bir alt zincir uygulamaktadır. NavTech işlemin anonimleştirilmesini ve karıştırılmasını sağlamaktadır. İkincisi, NavCoin, BTC’nin iş kanıtı algoritmasını, hisse senedi kanıtı olarak değiştirmektedir. Aynı zamanda NavCoin işlemleri genellikle BTC’den daha hızlı ve ucuzdur. Gelecekte direkt Blockchain’e kodlanan merkezi olmayan uygulamaları da destekleyecektir.

İlk günlerden bu zamana, NavCoin’in güçlü takımlarından biri hızlı işlem süreleri olmuştur. NavCoin, BTC’nin 10 dakikası yerine her 30 saniyede bir blok onayları görmektedir. Bu Monero (2 dakika) ve Zcash’den (2.5 dakika) oldukça hızlıdır. Dash aynı zamanda ortalama 2.5 dakikalık blok sürelerine sahiptir. Fakat Masternodları direkt işlem göndermeyi mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda, NavCoin herhangi bir popüler gizlilik paranın en hızlı standart blok süresine sahiptir. NAV ayrıca ölçeklenebilirlik endişelerini de beklemektedir. Madencilikle ilişkili enerji tüketimini azaltan bir PoS konsensüs algoritması kanıtı da kullanmaktadır.

Navcoin nedir? NAV nasıl satın alınır?

NAV ile işlem yapılan borsalar; HitBTC, Bittrex, BITEXLIVE; CoinDCX ve Crex24’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz NAV listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca NAV Token’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.