Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Bu 2 Altcoin, Dünyanın En Eski Borsasına Giriyor!

0 29

Piyasa değerine göre ilk 15 arasında yer alan 2 altcoin, Bitstamp’ın listesine eklendi. Bitstamp, halen faaliyet gösteren dünyanın en eski kripto para borsalarından biridir.

Bitstamp, listesini bu 2 köklü altcoin ile büyütüyor

Kripto borsası listeleme botu, Solana ve Polkadot’un artık Bitstamp’ta listelendiğine dair uyarı verdi. Solana (SOL), piyasa değeri açısından dokuzuncu en büyük kripto para birimidir. Polkadot (DOT) ise şu anda on birinci sırada yer alıyor. Olası borsa listelemelerini önceden haber veren @crypto_alerting, bu 2 altcoin’in Bitstamp’te listelendiğini söylüyor.

Özellikle borsa, teknik zorluklar nedeniyle erteledikten sonra, Haziran ayında Shiba Inu’yu (SHIB) listelendiğini duyurmuştu. 23 Ağustos tarihli bir tweet’te, Bitstamp’ın Solana’yı listelediğini onayladı.

kriptohaberler.net‘dan takip ettiğiniz üzere, halen faaliyette olan en eski kripto para borsası Bitstamp, on birinci yaş gününü kutladı. Borsa, dolandırıcılık ve bilgisayar korsanlığı olaylarıyla dolu bir sektörde tüm bu yıllar boyunca hayatta kalmayı başardığı göz önüne alındığında, bu borsa için bir başka önemli kilometre taşı olmaya devam ediyor. Endüstrinin ilk yıllarında baskın kripto para borsası olan Mt. Gox, yıkıcı bir hack olayının sonucu olarak 2014 yılının başlarında çöktü.

Solana ağ kesintileriyle akıllar kalıyor

Solana, yavaş ve yüksek ücretli işlemleri nedeniyle ateş altında kalan Ethereum’a rakip olduğunu kanıtladı. Ancak bu, geçtiğimiz yıl içinde birden fazla ağ kesintisi pahasına geldi. Kesintilere ve son milyonlarca dolarlık cüzdan hackine rağmen, Solana büyük kripto borsalarına girmeyi başardı. Nisan ayında, borsa aracılık uygulaması Robinhood, Solana’yı listelediğini duyurdu.

Birkaç ay önce “Solana Phone” haberi manşetlere taşındı. Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, ağın akıllı telefonu Solana Saga’nın kripto para birimini mobil bilgi işlem dünyasına getirmenin bir yolu olduğunu belirtti. Özünde, SOL Phone bir donanım kripto para cüzdanı görevi görecek. Ek olarak, kripto para birimi uygulamaları oluşturmayı ve indirmeyi kolaylaştıracak bir geliştirici yığını içerecektir. Polkadot, geliştirme faaliyeti açısından da paketin önünde yer almaya devam ediyor.

Bu arada Polkadot, Ethereum’un ardından en gelişmiş ikinci altcoin projesi oldu. Santiment’e göre Polkadot, son 30 gün içinde Ethereum’u yakından takip etti. Verilere göre:

Polkadot, bu hafta yüksek düzeyde olumlu duygular yaşıyor ve son 24 saat içinde tartışma oranında bir artış var. Kayda değer github başvuru oranı ile en hızlı gelişen 2. varlık, 4 Kasım ATH’den bu yana %86 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.