Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Oxen Nedir? OXEN Ne İşe Yarar?

0 20

Oxen, eski adıyla LOKİ olarak bilinmektedir. Monero kod tabanı üzerine kurulu, gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Oxen nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Oxen nedir? OXEN ne işe yarar?

Platform, CryptoNight ağır algoritmasına dayalı bir PoW kripto para birimidir. 2021’in başında Loki, OXEN olarak yeniden markalandı. Bunlar sadece kozmetik değişikliklerdi. LOKI kullanıcılarının herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Bütün Loki kullanıcılarının, güncelleme yapma zorunluluğu olmadan mevcut cüzdanları ve hizmetlerini kullanmaya devam edebilmektedir.

Projenin amacı nedir?

Projenin amacı, dünyanın dört bir tarafındaki kullanıcıların ve geliştiricilerin çalışırken, oynarken veya günlük hayatlarını internette yaşarken eşsiz gizlilik ve güvenlik elde etmek için, merkezi olmayan Blockchain gücünden faydalanmalarını sağlamaktır.

Bununla birlikte OXEN Coin tarafından desteklenen bir dizi araç ve hizmet sunabilmektir. Aynı zamanda OXEN emisyonları zaman içerisinde aşağı doğru ayarlandı. Şu an blok başına 16.5 OXEN oturmaktadır. Blockchain’in 2 dakikalık bir blok süresi vardır. Bununla birlikte günde 11,800 OXEN oluşturulmaktadır.

Özellikleri neler?

Tamamen anonim ve merkezi olmayan şifreli mesajlaşma platformuLokinet, güçlü bir düşük gecikmeli soğan yönlendiricisiOxen Name System (ONS), kullanıcıların Oturum ve Oxen cüzdanları için geçici ya da kalıcı kullanıcı isimleri ve Lokinet hizmetleri için alan adları satın almak üzere OXEN‘i kanıtlanan şekilde yakmalarına imkan sunan bir kayıt sistemidir.

Kurucuları kimler?

Oxen Coin ve yan projeleri, kurucu Oxen ekibinin beynidir. Simon Harman (CEO), Kee Jeffreys (CTO), Christopher McCabe (COO) ve Josh Jessop-Smith (CMO)’dur. Kurucular 2017’de Melbourne Blockchain Center’da bir araya gelmektedir. Aynı zamanda gizlilik teknolojisine olan ortak tutkuları ve Blockchain’in potansiyeline olan inançları Oxen projesini inşa ettiler.

Oxen nedir? OXEN nasıl satın alınır?

Şu anda OXEN ile işlem yapılabilen en büyük borsalar; KuCoin, CoinEx, Uniswap (V2), Bittrex’dir. OXEN, BTC ve stablecoin çiftleri şu anda mevcut olan artan sayıda borsada satın alım ve ticaret yapılabilmektedir. Kucoin BTC, ETH ve USDT çiftleri, Bittrex BTC ve USDT çiftleri, TradeOgre ise BTC çifti sunmaktadır.

OXEN Coin aynı zamanda Uniswap’ta bulunan paketlenen bir ERC-20 Token’i olan Woxen’i sunmaktadır. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlamalıdır. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.