Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Şok Binance İddiası: Bu Coinlerin Olduğu Hesabı Dondurdu!

0 19

Binance, kolluk kuvvetlerinden gelen talebe yanıt olarak bir kullanıcısının cüzdanını devre dışı bıraktı. Kitlenen cüzdanın içinde 1 milyon dolar değerine coin bulunuyor…

Binance, 1 milyon dolarlık hesabı dondurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsası, kolluk kuvvetlerinin talebi üzerine Twitter’da “TezosBakingBad” isimli bir kullanıcısının sıcak cüzdanını dondurdu. Kullanıcı daha sonra Twitter’dan borsanın “herhangi bir sebep olmaksızın” hesabını dondurduğunu iddia etti. Binance kısa süre sonra Baking Bad’in kurumsal hesabının kolluk kuvveti talebi sonucunda dondurulduğunu belirtti. Ancak kullanıcı, Binance’i kurumsal hesabını bloke etmek ve sebepsiz yere 1 milyon doları silmekle suçluyor.

Cüzdan bu coin’ler ile dolu

Borsaya göre Baking Bad’in kurumsal hesabı, kolluk kuvveti talebi sonucunda donduruldu. Baking Bad, olaydan habersiz olduğunu, birkaç bildirimin ardından durumun farkına vardığını söyledi. Kullanıcı Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda 1 milyon dolarlık kurumsal hesabının boşaltıldığını açıkladı. Cüzdanda yüklü miktarlarda aşağıdaki kripto para birimleri bulunuyor.

Polygon (MATIC)Chainlink (LINK)Tether (USDT)Ethereum (ETH)

Binance kararının perde arkası

Baking Bad, 4 Temmuz’da Binance desteğinin kendilerine yukarıda bahsedilen hesapla ilgili bir kanun yaptırımı soruşturması hakkında bilgilendirdiğini bildirdi. Ancak, Adalet Bakanlığı (DoJ) yanıt vermediği için bu sorunları çözme girişimleri sonuçsuz kaldı. Baking Bad, “Binance, hesapla herhangi bir bildirimde bulunmadan işlem yaptı” diye devam ediyor. Ek olarak, “aslında herhangi bir soruşturma olduğuna dair çok az güvenleri olduğunu” belirtti.

DoJ bilgi formu aracılığıyla gönderilen sorulara verilen yanıtların 20 gün içinde alınması gerektiğini iddia ediyorlar. Bununla birlikte, iki aylık bir süre boyunca yapılan birçok soruşturmaya rağmen, işletme bir yanıt alamadı. 25 Nisan’da Tezos Baking Bad, Binance’in kurumsal müşterini tanı politikasını geçtiğini iddia etti. Ancak, hesabın parasını askıya almadan ve silmeden önce borsa, kurumsal adresine fiziksel veya elektronik olarak herhangi bir yazışma göndermedi.

Tezos Baking Bad, Binance’in mahkeme kararı olmadan hesabını iptal etmesinin her şey hakkında daha fazla soru yönelttiğini iddia ediyor. Ayrıca Baking Bad, topluluğu “Binance’den uzak durmaları” konusunda uyardı ve borsanın güvenli olmadığını söyledi.

Binance reaksiyonu

Binance’in bir sözcüsü, yasal uygulama iletişim formunu üç kez kullanmasını tavsiye ederken, Tezos Baking Bad’in yasa uygulama talebi hakkında bilgilendirildiğini doğruladı. Temsilci şunları söyledi:

Diğer tüm borsalarda olduğu gibi, “Binance bu tür taleplerle işbirliği yapmak zorunda.”

Binance ayrıca bir tweet’te Tezos Baking Bad’in halkı aldattığını söyledi ve “bu süreç üzerinde sıfır yetkiye sahip” olduğu için ele geçirmeye itiraz etmek için ajansla doğrudan temasa geçilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.