Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

NEO Nedir? NEO Ne İşe Yarar?

0 20

NEO Coin platformu, dijital ödemeler, kimlikler ve varlıkların bir arada olduğu yeni nesil internet ekonomisinde kullanıcı dostu bir temel yaratan ekosistemdir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “NEO nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

NEO nedir? NEO ne işe yarar?

Platform hızlı büyümesi ve gelişmesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Proje kripto para sektöründe bir ilk olarak Antshares ismiyle tanıtılmaktadır. Platform 2014 yılı Şubat ayında piyasaya sürüldü. Daha sonra adını NEO olarak değiştirmiştir. Projedeki ekip insanları, Blockchain’inde DApp ve akıllı sözleşmeler inşa etmeye teşvik eden “EcoBoost” girişimini yaratmıştır.

Projenin amacı nedir?

NEO Blockchain projesinin amacı; dünya çapında ağ için yeni altyapılar oluşturan geliştirici topluluğunu oluşturabilmektir. Neo Blockchain projesi, “Yetkilendirilen Byzantine Hata Toleransı” kullanarak Blockchain’in saniyede birçok işlem yapabilen bir kapasiteye ulaşmasını sağlayabilmektir.

Platform bu özelliği sayesinde NEO Coin kullanım alanı oldukça geniştir. Ağda kullanılan dBFT mekanizması, Pratik Byzantine Hata Toleransı algoritmasından esinlenmektedir. Bu iki konsensüs mekanizmasının da Token kullanıcılarının, işlemleri gerçekleştiren delegeleri oylamasına izin vermesi baz alındığında yetkilendirilen hisse ispatı ile kullanım alanları geliştirilmektedir.

Kullanım alanları neler?

NEO kripto para birimi, Neo Blockchain’e güç veren bir ana kripto para birimidir. Aynı zamanda tutma, gönderme, harcama ve stake için de kullanılabilmektedir. Aynı zamanda Blockchain ağında kullanılan dBFT üzerinden de delegelerin üçte ikisi kadar bir fikir birliğine ulaştığı sürece bloklar Blockchain’e eklenir. Bu işlem ile kötü aktör ve ağın düzgün çalışmasına zarar vermek isteyen kişilerin önüne geçer. Bu nedenle NEO Coin kullanım alanları da geliştirilmektedir.

Avantajları neler?

Blockchain ağı yazılımını çalıştıran bilgisayarlar için fikir birliği mekanizması olarak Temsilci Bizans Hata Toleranslı (dBFT) adlı eşsiz bir yönetim sistemi kullanılmaktadır.NeoContracts, geliştiricileri yeni bir dil öğrenmek yerine farklı popüler olan dilleri kullanır. Uygulamalar oluşturabilmeleri açısından diğer akıllı sözleşme tabanlı protokollerden farklıdır.NeoContract’ın farklı programlama dilleri arasında çalışma becerisi, DApp’ler yaratmak veya mevcut olanı desteklemek isteyen oldukça geniş bir geliştirici havuzu için çekici olmaktadır.Blockchain’de yürütülen operasyon merkezinde, protokol değişikliklerine oy vermek için NEO kullanılmaktadır. Aynı zamanda ağdaki hesaplamalar ve ödemeler için kullanılan GAS olmak üzere iki yerel kripto para birimi bulunmaktadır.

Dezavantajları neler?

Neo Coin, Blockchain ağının son teknoloji gelişmeleri takip edememesi halinde ağ popülerliği ve değeri azalabilir. Coin yüksek volatilitesi sebebiyle özellikle riskli bir yatırım seçeneğidir.Donanım cüzdanlarda tutulmayan NEO Coin’lerin siber saldırılarla çalınma riski bulunmaktadır.

NEO nedir? Nasıl satın alınır?

NEO ile işlem yapılan borsalar; Binance, Gate.io, Huobi Global, Coinone, KuCoin, Bitfinex, Bittrex, Poloniex’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz NEO Coin listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca NEO Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.