Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Peercoin Nedir? PPC Ne İşe Yarar?

0 24

Peercoin, Blockchain’i güçlendirmek için kullanıcıları ödüllendirerek en az maliyetle en güvenilir kripto para olmayı hedeflemektedir. PoW ödüllendirme sistemini kullanan bir kripto para birimidir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Peercoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Peercoin nedir? PPC ne işe yarar?

Peercoin, 2012 yılında Scott Nadali ve Sunny King tarafından geliştirilen bir altcoin projesidir. Peercoin temel BTC teknolojisine dayanmaktadır. Bu nedenle BTC ağında çalışan tüm uygulamalar Peercoin için de kullanılabilmektedir.

Ayrıca SHA256 adı verilen BTC ile aynı madencilik algoritmasını da kullanmaktadır. Peercoin, ağın güvenliği sağlamak için PoS algoritmasını kullanır. Peercoin oldukça hızlı ve verimlidir. PPPC ğındaki işlemler, diğer ağlarda dakikalar hatta saatler sürerken, PPC’de saniyeler içinde tamamlanmaktadır.

Avantajları neler?

PPC ana zincirini, birbirinden farklı tüm bloklarda bulunan her bir işlem için harcama yapan maddi yaş verilerine dayanarak belirlemektedir.PoS sistemi sayesinde PPC, %51’lik potansiyel bir saldırıya karşı oldukça dayanıklıdır.Platform güvenlik konusunda sağladığı bu koruma, Peercoin’i diğer Coinlere göre oldukça avantajlı kılmaktadır.Peercoin’de Blockchain üzerinde özel kodları ararken bütün Blockchain analiz etmek için enerji gerektiren nodeların kullanımından kaçınır. Bununla birlikte PPC’nin en önemli özelliklerinden biri oluşur. Bu özellik, elektrik ihtiyacının oldukça az olması ve buna bağlı olarak uzun vadede sürdürülebilir olmasıdır.İşlem maliyetleri diğer kripto para birimlerine göre daha düşüktür.PoS kullanıcıları özel donanıma gerek kalmadan yalnızca cüzdanlarında tuttukları PPC sayısına göre yeni Peercoinler kazabilmektedir.Peercoin sınırsız Token imkanı sunan ilk kripto para birimidir.

Peercoin nedir? PPC nasıl satın alınır?

PPC, al-sat, takas, madencilik ve doğrudan üretici kişiler olarak 4 farklı şekilde alınabilmektedir. Peercoin’in şu anda işlem gördüğü borsalar; HitBTC, YoBit, Bittrex, The Trading ve SouthXchange’dir.

Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Daha sonra bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın ve borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca PPC seçin ve alım emri oluşturun. En güvenli şekilde depolamak için platformun web sitesinden yükleyebileceğiniz PPC cüzdanı kullanabilirsiniz. M-cüzdan Windows, Linux ve Android için kullanıma uygundur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.