Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

OMG Network Nedir? OMG Ne İşe Yarar?

0 16

OMG Network, ETH için bir ölçeklendirme çözümü olarak bilinmektedir. ERC-20 Token’ları ve ETH ile tam olarak uyumludur. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “OMG Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

OMG Network nedir? OMG ne işe yarar?

Platform OmiseGo adını OMG Network olarak değiştirildi. OMG, özellikle ETH üzerinde güvene dayalı olmayan bir şekilde değer transferleri yapmak için kullanılan bir Katman 2 çözümüdür. Aynı zamanda platform ETH’nin güvenliğinden taviz vermeden işlem ücret ve sürelerini düşürmeyi amaçlamaktadır. OMG Network ağı, Ethereum’un şu anda karşı karşıya olduğu ölçeklenebilirlik problemlerinin çözülmesine destek olmaktadır.

Nasıl çalışır?

OMG, Katman 2 çözümler, mevcut bir Blockchain’in üzerine inşa edilmektedir. İşlemler, “ikincil” bir katmanda işlendiği için ETH Blockchain’in değerli blok alanı da boşa çıkar. OMG Network, ETH ile aynı seviyede güvenliğe sahip olmayı hedefler. Ayrıca daha düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem süreleri sunmayı da hedeflemektedir. OMG, bütün ERC-20 Token’ları ve ETH ile çalışabilmektedir.

ETH ağı, heyecan veren birçok inovasyon ortaya koysa olsa da kimi zaman özellikle de küçük işlemler için fazla masraflı hale gelebilmektedir. OMG Network, başarısını bir örnekle de ispat etmiştir. Dünyanın en büyük sabit Coin’i olan Tether’in USDT arzının bir kısmı OMG üzerinde çıkarılmıştır. Platform, Ethereum’u ölçeklendirmeyi amaçlayan; Optimism, Loopring ve zkSync gibi rakipler arasında Katman 2 çözüm imkanı sunan projelerden sadece bir tanesidir.

OMG Network nedir? OMG nasıl satın alınır?

Şu an da OMG ile işlem yapılabilen en büyük borsalar; Binance, BingX, OKX, MEXC’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz OMG listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca OMG Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.