Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Nexus Nedir? NXS Ne İşe Yarar?

0 21

Nexus, Blockchain ölçeklenebilirliği, hızı, erişilebilirliği ve sektör tarafından kullanılan mevcut protokollerin güvenliğini artıran eşler arası bir ağdır. Platform bunu uzaydaki iletişim uydularıyla birleştirip kuantuma dirençli bir 3D Blockchain’in kullanımıyla gerçekleştirmektedir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Nexus nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Nexus nedir? NXS ne işe yarar?

Nexus, yenilikçi kripto para birimleri arasında yer almaktadır. NXS Coin, BTC’nin yanı sıra 1. nesil kripto para birimlerinin ötesinde oldukça harika bir altyapıya sahip olan kendi algoritması üzerinde çalışmaktadır. Aynı zamanda, kripto para gönderimlerinde kontrol ve denge sistemi içerir. Bu da işlemler yanlış adrese teslim edilirse geri alınabileceği anlamına gelir. Platformun kurucusu ve geliştiricisi, Colin Cantrell olarakta bilinen Videlicet’dir. Eylül 2014’te projenin ilk başlangıcında Colin, projeyi “Coinshield” olarak isimlendirdi.

Orijinal kodda sadece bir ana kanal yer alıyordu. Ekip daha sonra platforma hash kanalını da ekledi. Nisan 2015’te ekip tarafından tekrar markalanarak Temmuz 2015’te Proof of Holdings’i ekledi. Uydu ağında Vector ile ortaklığın yanı sıra, Blockchain, 3DC mimarisini projenin merkezi olmayan yapay zeka ağına vermek için SingularityNET’le güçlerini birleştirdi. Aynı zamanda Nexus, Tritium, Amine, Obsidian yol haritası stratejisinin ardından önemli güncellemelerinden birkaç tanesini yayınlamayı planladı. Bu sürüm, mobil cüzdanlar, 3DC, uydu ağı ve farklı diğer şeylerin yanında kuantum direncini içeriyor.

Nasıl çalışır?

3 boyutlu zincir (3DC): NXS, 3 boyutlu bir Blockchain yaratmak için sadece bir değil, üç fikir birliği mekanizması kullanır. Ekip, özellikle bir 3DC’ye sahip olmanın madenci merkezileştirme miktarlarını azaltacağına ve zincir üzerinde verimli ölçeklendirmeye izin vereceğine inanmaktadır.Prime Channel: Prime Channel, bir POW kanalıdır. Madenciler, bir deneme-yanılma sürecinde Blockchain’de 308 basamaklı yoğun ana kümeleri arar. Yoğun ana küme madenciliğinin, geleneksel hash madenciliğine nazaran ASIC’e karşı daha dirençli olduğu bilinmektedir. Bu, tek bir CPU’nuz olsa bile, bu kanalda kolaylıkla madencilik yapabileceğiniz anlamına gelmektedir.Hashing kanalı: Bu kanal, POW fikir birliğine dayanmaktadır. Fakat yoğun ana kümeler kullanmaz. Tam aksine, BTC madenciliği için kullanılan algoritmaya benzeyen hashcash konseptini kullanmaktadır. Madenciler SHA-3 hash’leri ararken BTC madencileri SHA-256’yı arar. Nexus’un blok hashleri, BTC’nin blok hash’lerinin tam 4 katı büyüklüğündedir.Proof of Holdings: Son kanal olarak, ağın güvenliğini sağlamayabilmek için Proof of Holdings’i kullanmaktadır. Bu, farklı kripto paralar tarafından kullanılan POS konsensüs yöntemine biraz benzerlik gösterir. Burada yalnızca sahip olduklarınızı elinizde tutup, yeni basılan Nexus Coin’leri kazanabilirsiniz.

Nexus nedir? NXS nasıl satın alınır?

NXS ile işlem yapılan borsalar; Binance, Bittrex, Cryptopia ve CoinDCX’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz NXS Coin listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. NXS Coin, BTC, ETH, BNB, KRW ve USDT gibi birkaç büyük kripto para birimi ile eşleşmektedir. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca NXS Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.