Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

PotCoin Nedir? POT Ne İşe Yarar?

0 21

PotCoin, yasal esrar endüstrisindeki bir bankacılık ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan bir kripto para birimidir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “PotCoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

PotCoin nedir? POT ne işe yarar?

PotCoin tüketicilerin esrar ürünlerini anonim şekilde satın almalarına imkan sağlar. Aynı zamanda yasal esrar sektöründe daha verimli, güvenli ve uygun işlemleri kolaylaştırmak için tasarlandı. PotCoin, sadece yasal esrar endüstrisinin kullandığı bir niş para birimidir.

PotCoin’e olan talep çoğunluğu, yasal esrar şirketlerinin ABD’de bankacılık hizmetlerine neredeyse erişim eksikliğinden kaynaklanır. ABD federal düzeyinde esrar hala yasa dışı olduğundan, finans kurumlarının hizmetlerini esrar gibi Çizelge I maddelerini işleyen şirketlere sağlanması genelde yasaktır.

Amacı nedir?

POT, özellikle dünya çapındaki esrar işletmelerinin ve tüketicilerini bir arada buluşturan, merkezi olmayan bir eşler arası platform olmayı hedeflemektedir. Merkezi Kanada’nın Montreal kentinden bulunan yeni para birimi, ABD’nin Colorado eyaletinin esrar dispanserlerinin bankacılık hizmetlerine erişim sağlayarak esrarı yasallaştırma kararından faydalanmayı amaçlıyor.

Kurucuları kimdir?

POT Coin, Ocak 2014’te online takma isimleri Hasoshi, Mr. Jones ve Smokemon 514 tarafından piyasaya sürüldü. Daha sonra ise bu kişilerin Montreal merkezli geliştirici olan Joel Yaffe ve Nick Iverson olduğu ortaya çıktı.

PotCoin nedir? Nasıl çalışır?

Banka veya takas kurumlarına ihtiyaç duyulmadan doğrudan kişiden kişiye işlemler,Düşük işlem ücretleri,40 saniyede işlem hızları,Son teknoloji güvenlik için şifreleme,Açık kaynaklı yazılım.

Avantajları neler?

POT, özellikle esrar alıcı ve satıcıların geleneksel finans kurumlarının katılımı olmadan direkt online işlemler yapabilmelerini sağlar.Ayrıca temel bankacılık hizmetlerine erişim gerektiren büyüyen esrar şirketlerine hizmet sunar.PotCoin, esrar çiçeği ve ilgili ürünlerin anonim olarak satın alımlarını destekler.Kripto para biriminin küçük statüsüne rağmen, POT kendi cüzdanına ev sahipliği yapmaktadır.

Dezavantajları neler?

POT kullanımı esrar endüstrisiyle sınırlıdır.PotCoin kullanmak, özellikle kripto para birimine aşina olmayanlar için zor olabilmektedir.Piyasa fiyatları değişkendir ve işlem hacmi düşüktür. Bu da PotCoin’i likit olmayan bir kripto para birimi yapmaktadır.PotCoin işlemlerini federal müfettişler anonim durumdan çıkarabilir.

PotCoin nedir? POT nasıl satın alınır?

POT ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Bittrex, Gate.io, TradeOgre ve FreiExchange’tir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlamalıdır. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.