Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Project Pai Nedir? PAI Ne İşe Yarar?

0 19

PAI projesi, PAI ağında kişisel yapay zeka profilleri oluşturmak ve Blockchain’de gelecekteki merkezi olmayan AI tabanlı ekonominin bir parçası yapmak amacıyla geliştirilmektedir. Ayrıca aynı ismi taşıyan kripto para birimini kapsamaktadır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Project Pai nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Project Pai nedir? PAI ne işe yarar?

Herhangi bir kişinin Kişisel Yapay Zekası (PAI), kendisine benzeyen ve sizin adınıza etkinlikler gerçekleştirebilen doğrulanan bir akıllı 3D avatardır. PAI Projesi, dünyadaki her insanın aynı kendisi gibi konuşan, düşünen ve davranan kişisel dijital avatarına sahip olması gerektiği inancı üzerine kurulmuştur.

PAI avatarları Blockchain tabanlı platformda yaratılır. Ekibin “Yapay Zeka Ekonomisi” olarak tanımladığı ekonomik aktörler olarak da işlevler görecektir. Bu ekonomi, kullanıcıların kişisel verilerinden para kazanmaya dayalı olacaktır. Bu sayede PAI platformunun sinir ağının güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

PAI Blockchain protokolü nedir?

Kendi PAI sahipleriniz, her yerde online olarak yönetilebilmektedir. PAI için oluşturulan bir Blockchain protokolü, PAI’nin depolandığı merkezi olmayan bir platform oluşturmaktadır. Ayrıca günlük yaşamda PAI merkezli kullanımlar için tasarlanan DApp’ler de etkileşime girer.

PAI’ler nasıl oluşturulur?

Öncelikle, kullanıcılar kimliklerini doğrulamaları gerekmektedir.Kullanıcılar, saniyeler içinde cihazlarında bir PAI’ye dönüştürülen normal bir otoportre görüntüsü yani selfie yapmaları gerekir.Kullanıcılara, PAI avatarlarına kendi sesleriyle konuşma yeteneği sağlar. Bunun sağlamak için de okumaları gereken bir komut dosyası içeren bir dizi cümle göndermektedir.PAI şeklinin çalışmaları için PAI Token’leriyle tazmin edilen PAI kimlik doğrulayıcıları tarafından doğrulanması gerekmektedir.Blockchain’de özel PAI’lerle çalışmayı destekleyen uygulamaların desteğiyle mobil Android ve iOS cihazlarda erişilmektedir. Uygulamalar, PAI desteğini farklı hizmetlere genişletebilen geliştiriciler tarafından yapılır.Kullanıcılar, PAI profillerini veya Token’larını depoladıkları cihazları kaybeder ya da zarar verirse, PAI’lerini bitirdikten sonra yaratacakları 12 kelimelik güvenli ifadeyi kullanıp kurtarılabilmektedir.

Project Pai nedir? PAI nasıl satın alınır?

PAI ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Bitfinex, Huobi Global ve SWFT Octopus Trade’dir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlamalıdır. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlamalıdır. Tokenlar, PAI’nin gönderilmesini ve alınmasını da destekleyen merkezi olmayan bir cüzdan olan PAI Up’ta da saklanabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.