Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

PumaPay Nedir? PMA Ne İşe Yarar?

0 16

PumaPay, işletmelerin kripto para alma yöntemlerinde devrim yaparak kripto paraları hiç olmadığı kadar erişilebilen hale getirmeyi hedefleyen, kurumlara yönelik bir kripto ödeme çözümüdür. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “PumaPay Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

PumaPay nedir? PMA ne işe yarar?

Platform, 2017 yılında ortaya çıktı ve 2018 Mayıs ayında toplam 78 milyar PMA Token’i satılarak yaklaşık 117 milyon dolar toplanan, ilk Token arzı (ICO) sürecini geçirdi. PMA Token’lar özellikle aboneliğe dayalı, mikro ve kullanıcılar ve satıcılar için esnekliği maksimuma çıkarma amaçlı ortak ödemelere imkan sağlar. Ayrıca PumaPay’in PullPayment protokolünü kullanılarak hızlı ve ucuz işlemlere imkan tanımak için kullanılmaktadır.

Projenin amacı nedir?

PMA, diğer ödeme sağlayıcılardan; daha hızlı, düşük maliyetli, verimli ve erişilebilen ödeme sistemi çıkarmayı amaçlamaktadır. PumaPay protokolündeki işlemlerin özellikle ETH GAS ücretleri dışında ücretsizdir. Blockchain kullanımıyla her bir işlemin müdahaleyle değiştirmeye ve geri ödeme talebine kapalıdır. Buda, işletmelere de kripto parayla ödeme kabul ederken problem yaşamamasını sağlamaktadır.

Platformun hedefleri arasında merkeziyetsizlik de büyük bir yere sahiptir. Merkeziyetsizlik; müşteriler, başka bir üçüncü partiye veya aracıya ihtiyaç duymaz. İşletmelerle doğrudan etkileşime girebilmektedir. Bu nedenle gereksiz platform ücretlerini ve ödeme işleyici masraflarını kaldırarak maliyeti düşürmeye destek olmaktadır.

PumaPay neden farklı?

PumaPay’in ana özelliklerinden biri, Trader’lara yüzde 100 likidite sağlarken fiyat oynaklığını tamamen ortadan kaldırmasıdır.Proje, volatiliteyi kaldırmak için işlemin gerçekleştiği anda PMA kurunu kilitler. Bu sayede likiditeyi güvenceye alan, yenilikçi bir itibari para işlem katmanı kullanarak bunu başarmaktadır.İşletme ve bireysel tüketicilerin “işlem başı” ve “kullanım miktarı” gibi tek seferlik ve tekrarlayan ödemelerde seçim yapmasına izin verir. Bu da esneklik imkanı sunmasını sağlar.PSP’nin platforma kolaylıkla katılması ve binlerce müşterilere servis sağlaması için ürün ve araç meydana getirdi.PumaPay API’larını entegre etmeyi düşünen PSP’lere rahatlık sağlayan PCI DSS Servis Sağlayıcısı sertifikasına sahiptir.

PumaPay nedir? PMA nasıl satın alınır?

PMA ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; OKEx, Bittrex ve HitBTC, YoBit dahil olmak üzere birçok üst düzey borsadan satın alınabilmektedir. Yatırımcılar, birçok borsadan PMA’nın Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile işlem çiftine ulaşabilir. HitBTC’de ise PMA, ABD doları (USD) ile işlem görmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.