Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

ReddCoin Nedir? RDD Ne İşe Yarar?

0 16

ReddCoin nedir? ReddCoin, sosyal medya içeriklerine ödeme yapma veya bahşiş verme amacıyla kullanılan bir kripto para birimidir. Bu makalede ReddCoin nedir, ne sunmaktadır, RDD nedir, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

ReddCoin nedir?

ReddCoin, kökleri 2014 yılına kadar uzanan, kripto para birimi alanındaki eski kripto paralardan biridir. Redd ekosistemi, sosyal medyada paylaşım yapmanıza, bahşiş vermenize ve bağış yapmanıza olanak tanıyor. Böylece, içerik sektörünü, YouTube ve Facebook gibi devlerin acımasız gelir modellerinden uzaklaştırıyor. Temelde proje, tasarımcıların ve içerik oluşturucuların, merkeziyetsiz bir ortamda katılımlarından para kazanmalarını sağlıyor. Böylece, merkeziyetsiz Web 3.0 içerik ekosistemini güçlendirmeyi amaçlıyor.

ReddCoin’in bir kripto para birimi olduğundan bahsettik. Bu kripto para, ReddNetwork isimli oldukça eski ve merkeziyetsiz bir Blockchain üzerinde çalışıyor. Ancak, uzun süredir piyasada olmasına rağmen, ReddNetwork mevcut yinelemesinde tam işlevsellikten yoksun. Ayrıca, sayısız yeniden tasarıma rağmen hâlâ ölçeklenebilirlik sorunlarından mustarip. Bununla birlikte, yol haritasında Blockchain’i daha heyecan verici, hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlayan bir dizi gelişme var.

ReddCoin ne sunmaktadır?

ReddCoin’in Web sitesine göre proje, “sosyal medya beğenilerini ve gerçek hayatta harcanabilen bir paraya dönüştürerek” içerik oluşturuculara değer vermek istiyor. Vizyonu henüz tam teşekküllü bir gerçeklik haline gelmedi. Ancak amaç, en sevdiğiniz sosyal medya yaratıcılarına yerel kripto para birimi olan RDD kripto parasıyla bahşiş vermenin kusursuz bir yolunu yaratmak. Bu nedenle proje, ReddShare isimli bir araç geliştirdi.

ReddShare, içerik oluşturucuların parasal ödüller yoluyla paylaşımı teşvik etmelerini sağlıyor. Örneğin, bir müzisyen mevcut hayran kitlesini devreye sokabiliyor. Böylece, kullanıcılar bir müzik videosunu her paylaştığında sanatçıya RDD token olarak ödüller veriyorlar. Temmuz 2021’de lansmanından bu yana, 107 kampanya ReddShare’den yararlandı ve hissedarlar toplam 146.000 RDD kazandı. Bu fiat para bazında yalnızca 146 dolara tekabül ediyor.

RDD ne işe yarar?

ReddNetwork’ün yerel kripto para birimi olan ReddCoin (RDD), birkaç kullanım durumuna sahiptir. Bunlardan ilki ağın merkeziyetsizliğini sağlamaktır. Buna göre RDD, onu elinde tutan yatırımcılara platformun yönetimine katılma ve oy kullanma hakkı kazandırıyor. İkinci olarak RDD, sanatçıların ve sosyal medya kullanıcılarının temel ödeme aracı olarak dikkat çekiyor. Buna göre, bir sanatçıya veya içerik oluşturucuya bahşiş verdiğinizde bunu RDD olarak yapıyorsunuz. Sanatçı da ReddNetwork üzerinden elde ettiği tüm geliri ReddCoin olarak alıyor.

Son olarak RDD, stake edilebilen bir altcoin projesidir. ReddNetwork, ağının güvenliğini Proof-of-Stake mekanizmasıyla sağlıyor. Bu mekanizmaya göre, kullanıcılar varlıklarını akıllı sözleşmelere belirli bir vadeyle kilitleyebiliyor. Varlıklarını kilitleyen (stake eden) kullanıcılar, vade sonunda ek RDD ödülleri kazanıyor. ReddCoin, “ağın kullanıcılarına stake işlemlerinden %25’e varan yıllık getiri ile ödüllendireceğini” iddia ediyor. Ancak, bağımsız verilere göre bu oran %11,29. Yine de iyi bir getiri ödülü olduğu söylenebilir.

ReddCoin nedir? RDD nasıl alınır?

ReddCoin, büyük kripto para borsalarında şu an için işlem görmüyor. Mevcut olarak RDD yalnızca YoBit, Bittrex gibi kripto para borsalarında listeleniyor. Tokeni satın almak isteyen yatırımcıların, bu borsalardan birine erişmeleri, üye olmaları ve üyeliklerini doğrulamaları gerekiyor. Ardından, cüzdanlarına RDD paritelerine göre varlık yatırarak, ReddCoin’i satın alabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.