Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Binance CEO’su Açıkladı: Bu Altcoin İçin Araştırma Yapılıyor!

0 17

Bağımsız bir soruşturmaya dayanarak Binance’in güvenlik ekibi, KyberSwap’ta 265.000 dolarlık sanal soygunu düzenlemekten sorumlu olabilecek iki şüpheli belirledi. Merkezsiz borsa KyberSwap’ta 265.000 dolarlık bir hack’in araştırılmasına yardımcı olan Binance, saldırının merceğini iki şüpheliye kadar indirdi.

Binance, KyberSwap hack şüphelilerini tespit ediyor

1 Eylül’de Kyber Network, saldırganın KyberSwap’tan 265.000 dolar değerinde kullanıcı fonu çalmasına izin veren bir açığa yeni düştü. Soruşturmalar sürerken KyberSwap, durumu düzeltmek için bilgisayar korsanına yaklaşık 40.000 dolar tutarında %10 ödül teklif etti.

Paralel olarak, bağımsız bir soruşturmaya dayanarak, Binance’in güvenlik ekibi sanal soygunu düzenlemekten sorumlu olabilecek iki şüpheli belirledi. Binance CEO’su Changpeng ‘CZ‘ Zhao , istihbaratın Kyber ekibine gönderildiğini doğruladı.

Binance ayrıca, her iki taraftan da bilgisayar korsanlarını köşeye sıkıştırmaya devam eden çabalar nedeniyle kolluk kuvvetleriyle koordinasyona başladı. İşlem hacmi açısından en büyük kripto borsası olan Binance’in diğer ekosistemlerden yatırımcılara yardım etme konusundaki proaktif ve özverili çabası, topluluk üyelerinden birinin belirttiği gibi fark edilmedi :

Binance şimdi kripto alanında bir ağabey rolünü oynuyor. Binance, platformunu güvence altına almanın ötesine geçerek tüm kripto ekosistemini güvence altına aldı.

Binance’in soruşturması doğrulanırsa KyberSwap yatırımcıları, topluluk tarafından yürütülen nadir bir hack itfasına tanık olabilir.

CZ, Binance’in Çinli şirketler gibi çalışmadığını doğruladı

CZ kısa süre önce Binance’in “gizlice Çin hükümetinin cebine [ait] olan” Çin merkezli bir “suçlu varlık” olduğuna dair söylentilere ve yanlış iddialara misilleme yaptı. Çinli girişimcilere ve meslektaşlarına uzun süredir devam eden bağlarını açıklarken şunları ekledi:

Binance’ın bugün karşılaştığı en büyük zorluk, bizim (ve diğer tüm offshore borsalarının) Çin’de bir suç örgütü olarak atanmış olmamızdır. Aynı zamanda batıdaki muhalefetimiz de bizi bir ‘Çinli şirket’ olarak resmetmek için geri adım atıyor.

CZ, Binance’in Çin’de hiçbir zaman yasal olarak şirketleşmediğini ve kültürel olarak da hiçbir zaman bir Çinli şirket gibi çalışmadığını doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.