Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Cardano ve MATIC İçin 10 Büyük Gelişme Paylaşıldı!

0 35

Eylül ayına girişle birlikte Cardano, Vasil Hard Fork yükseltmesine çok yaklaştı. Bu arada, Polygon güncellemeleri, stratejik ortaklıklardan proje lansmanlarına kadar çeşitlilik gösteriyor. Cardano ve Polygon’daki son gelişmeleri okuyucularımız için derledik.

Cardano için önemli gelişmeler ve haberler

Vasil Hard Fork neredeyse geldi

Cardano, şimdiye kadarki en önemli güncellemelerinden biri olan Vasil Hard Fork’u piyasaya sürmeye yaklaşıyor. Bu bağlamda, Cardano ağının mucidi IOG, Hard Fork’un tetiklenmesi için ağın karşılaması gereken üç önemli dönüm noktası belirledi. Yükseltme, geliştirici tarafından onaylandığı gibi, şu anda ulaşılan üç ölçümden ilki ile her zamankinden daha yakın.

Cardano ilk borç verme uygulamasını aldı

Kripto varlık ödünç verme platformu olan Aada Finance, Cardano Blockchain’deki ilk ödünç verme ve ödünç alma protokolü Aada Finance V1’in lansman tarihini açıkladı. Bu doğrultuda V1, 13 Eylül 2022’de piyasaya sürülecek. Ayrıca, Plutus akıllı sözleşme platformu üzerine inşa edilen Cardano Blockchain’e ilk kez merkezi olmayan finans (DeFi) ilkelleri eklenecek.

Cardano, Stanford’daki araştırma merkezini duyurdu

IOG, Stanford Üniversitesi ile işbirliği içinde yeni bir araştırma merkezi duyurdu. Bu doğrultuda, en popüler PoS Blockchain’lerden birini yaratan şirket, yeni laboratuvara 4,5 milyon dolar yatırdı.

Cardano, 11 milyon dolarlık yatırım turuna katıldı

Charles Hoskinson, IOG’nin, Kenya’daki bir fintech girişimi olan Pezesha’yı desteklemek için 11 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldığını duyurdu. Ayrıca, şirketin dünya çapında mikrofinansı artırma hedefine duyduğu coşkuyu dile getirdi.

Cardano Robinhood’un listesine giriyor

Cardano (ADA), tanınmış bir ABD trade platformu olan Robinhood’un listesine girdi. Bu kapsamda, kullanıcıların platformda ADA’yı trade etmesi ve alması artık mümkün. Yayın, Robinhood’un talep nedeniyle Cardano’yu eklediğini iddia ediyor.

Binance.US artık Cardano (ADA) stakingi destekliyor

Binance.US, artık ADA stake etmeyi destekliyor. Bu doğrultuda, trade platformu, ADA tokeninde yıllık %6,4 getiri sağlıyor.

Polygon için önemli gelişmeler ve haberler

Robinhood, MATIC için destek ekliyor

Popüler ABD merkezli kripto yatırım uygulaması Robinhood, MATIC için destek ekliyor. Bu, kullanıcıların köprü ücreti ödemeden Robinhood’e MATIC aktarabilecekleri veya çekebilecekleri anlamına geliyor.

Polygon Wallet Suite şimdi yayında

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere, yakın zamanda Polygon Wallet Suite, piyasaya adım attı. Artık bu hizmet aracılığıyla tek bir arayüzde DeFi ile ilgili her şeyin keyfini çıkarmak mümkün. Ayrıca bu, yalnızca Polygon kullanıcıları için değil, tüm DeFi ve Web 3 ekosistemi için benzersiz bir güncelleme.

Polygon, Seaport’ta yayınlanıyor

Seaport, NFT meraklılarına düşük maliyetli de olsa daha sağlam bir deneyim sağlayan benzersiz bir açık kaynaklı NFT piyasasıdır. Artık Seaport, Polygon’u destekliyor. Böylece, kullanıcıların NFT piyasasının hayata geçirdiği bazı olağanüstü özelliklerden yararlanması mümkün.

Fireblocks, Tokeny ve Polygon ortaklığı

Dijital varlık platformu Fireblocks, Tokeny ile birlikte şimdi Polygon (MATIC) ile ortak çalışıyor. Şimdi, üç platform birlikte, Polygon’un ERC3643’ünü kullanacak. Bu şekilde kurumsal düzeyde tokenizasyon çözümleri sağlayacak. Ayrıca, kurumların ve işletmelerin, stablecoin’leri, dijital menkul kıymetleri vb. gibi izin verilen tokenleri basmaları ve yönetmeleri mümkün olacak.

Polygon’da en çok kazananlar

31 Ağustos 2022 itibariyle 24 saat içinde Polygon’da en çok kazananlardan bazıları şunlar:

Vulcan Forged, %8,7 fiyat performansı gösterdiLido Finance %6,2’lik bir fiyat artışı kaydettiCurve Finance’in performansı %3,6 olduIoTeX’in fiyat performansı %2,1 oldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.