Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Vitalik Buterin’in ETH Dışında Favorisi Olan Coin Hangisi?

0 12

Buterin, Crypto Twitter’dan en çok saygı duyduğu Ethereum (ETH) dışındaki kriptoyu tahmin etmesini istedi ve Cardano listede yok. İşte detaylar…

ETH mucidi Vitalik Buterin favori coin’lerini açıkladı

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, kısa süre önce Twitter’da karakteri hakkında kamuoyu görüşlerini almak için birkaç anket oluşturdu. Anketlerden biri, “En çok hangi Ethereum olmayan kripto para birimine saygı duyuyorum?” sorusuydu. Şaşırtıcı bir şekilde, liste, birçoğunun ekosistemdeki en iyi projelerden biri olduğuna inandığı eski meslektaşı Cardano’yu muaf tutuyor. Vitalik, aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca Bitcoin, Binance Coin (BNB) ve Solana’yı listeledi.

Anket üç seçenek içeriyor: BTC, SOL ve BNB. Raporlama sırasında yaklaşık 13 bin kişi oy kullandı. Bu katılımcıların yüzde 58’i BTC’nin Buterin’in en çok saygı duyduğu Ethereum olmayan kripto para birimi olduğuna inanıyor. İlk olan kripto, şüphesiz diğer tüm kripto paraların yolunu hazırladığı için bu şaşırtıcı değil. Ayrıca, katılımcıların yüzde 12’si BNB’yi seçti ve yüzde 10’u SOL’u seçti. Yüzde 20’si fikir vermemeyi tercih etti, sadece sonuçları merak etti.

Vitalik Buterin ve Hoskinson’ın fikir çatışması

Cardano’nun kurucuları Charles Hoskinson ve Vitalik Buterin, bazı fikir çatışmaları yaşadı. Hoskinson, Ethereum’u Buterin ile birlikte kurdu, ancak proje üzerinde Buterin ile olan bir tartışma nedeniyle 2014’te ayrıldı. Bazı söylentiler, Buterin’in Hoskinson’ı kendisinin kovduğunu öne sürüyor. Hoskinson, birçoğunun artık “Ethereum Killers” olarak adlandırdığı Cardano’yu bulmaya devam etti. Hoskinson ve Buterin arasındaki anlaşmazlıklar, Twitter’da düzenli olarak bildirildiği gibi, buna rağmen devam etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.