Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Rentible Nedir? RNB Ne İşe Yarar?

0 15

Rentible nedir? Rentible, emlak sektörünü hedef alan ve kripto para birimleriyle ev kiralamaya olanak tanıyan bir Blockchain projesidir. Bu makalede Rentible nedir, ne sunmaktadır, RNB coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık.

Rentible nedir?

Rentible, kendi ürettiği merkeziyetsiz Proptech’i ana akım bir kitleye ulaştırmayı amaçlıyor. Proje, temelde emlak sektörünü hedef alıyor. Buna göre, Blockchain ve kripto paralar ile konutları kiraya verme ve kiralamaya olanak tanıyor. Temelde Rentible, topluluk odaklı bir girişim ve merkeziyetsiz bir platform olarak çalışıyor. Oldukça yeni olan bu girişim, emlak sektörünün yıllardır devam eden sorunlarını çözmeyi hedefliyor. Platformun ayrıca RNB isimli bir yerel tokeni bulunuyor.

Rentible ne sunar?

Bu sorunlar arasında çevrimiçi “bırak ve kaç” dolandırıcılıklar ve on yıllardır süren hantal süreçler yer alıyor. Bahsi geçen problemler, orta ve uzun vadeli kiralama endüstrisindeki ortak sıkıntıları oluşturuyor. Rentible bu sorunları çözmesinin yanı sıra, inovasyon odaklı kiracıların ve ev sahiplerinin kira ödemelerini göndermelerini/almalarını sağlıyor. Bu imkânı ise, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kullanıcılarına sunarak yapıyor. Ek olarak Rentible, Metaverse mülkleri için bir NFT pazar yeri de kurmayı da hedefliyor.

RNB nedir? Ne işe yarar?

RNB, Rentible Blockchain platformunun yerel kripto para birimi. Bu kripto para, temelde Ethereum ağındaki ERC-20 akıllı sözleşmesi üzerine kurulu. Ancak, Binance Smart Chain ağında BEP-20 üzerine kurulu bir versiyonu da mevcut. Kripto paranın temel kullanım durumu ise ağın merkeziyetsizliğini sağlamak. Buna göre RNB sahipleri, Rentible’ın yönetimine katılarak alınan kararlarda oy kullanabiliyor. Ayrıca, istekleri dahilinde topluluğa kendi tekliflerini de sunabiliyorlar.

RNB coin’in diğer kullanım alanları arasında ise, ödemeler yer alıyor. Daha önce bahsettiğimiz üzere platform, emlak kiralama üzerine kurulu. Yani konut kiralamak isteyenler ve konut kiralayanlar, bir ödeme yöntemi olarak RNB’yi seçebiliyor. Ancak RNB dışındaki diğer varlıkları da seçme özgürlüğüne sahipler. Son olarak RNB, yakında çıkacak olan Metaverse arazi pazarlarında da bir ödeme yöntemi olacak.

Rentible nedir? RNB nasıl alınır?

Rentible projesi oldukça yeni, öyle ki proje ortaya çıktığı günden bugüne bir yıl bile geçmedi. Bu nedenle altcoin, büyük kripto para borsalarında henüz işlem görmüyor. RNB coin’i listeleyen borsalar arasında şu anda yalnızca PancakeSwap bulunuyor. İlgili yatırımcıların PancakeSwap’a erişip üye olmaları ve hesaplarını doğrulamaları gerekiyor. Ardından, cüzdanlarına RNB paritelerine uygun bir varlık yatırarak tokeni satın alabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.