Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Viacoin Nedir? VIA Ne İşe Yarar?

0 14

Viacoin nedir? Bitcoin’den 25 kat hızlı çalışan Viacoin (VIA), mikro ödemeler ve atomic swap’lar için tasarlanan bir kripto para birimidir. Bu makalede Viacoin nedir, ne sunar, VIA nedir, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği bazı soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık. Gelin projeye birlikte bakalım.

Viacoin nedir?

Viacoin, 2014 yılında yedi geliştiricinin çabalarıyla piyasaya çıktı. Kripto para projesi, birkaç temel protokol farkının dışında, Bitcoin’e son derece benziyor. Örneğin VIA, Bitcoin’in de kullandığı Proof-of-Work konsensusunu kullanıyor. Ancak, belirli güncellemelerle madencilikte BTC’den ayrılıyor. Temel faydaya gelince Viacoin, piyasadaki birçok proje gibi güvenli ve eşler arası (P2P) işlemler sunmayı hedefliyor.

Viacoin ne sunar?

Viacoin, Bitcoin’e kıyasla son derece hızlı ve düşük masraflı işlem gerçekleştirmeye olanak tanıyor. VIA’nın web sitesine göre kripto para, BTC’den 25 kat hızlı çalışıyor. Ağ, 24 saniyelik blok süresiyle saniyede 175 işlem gerçekleştirebiliyor. Bununla birlikte ağ, Auxiliary Proof-of-Work konsensus mekanizmasını kullanıyor. Buna göre madenciler, aynı anda birden fazla Scrypt ağında kripto para madenciliği yapabiliyor.

Viacoin, SegWit teknolojisini benimseyerek kendi ölçeklenebilirliğini son derece artırdı. SegWit, bir işlemin boyutunu küçültmeye ve UTXO büyümesiyle başa çıkmaya yardımcı olur. Aynı zamanda yeni düğümler için blok senkronizasyonunu daha hızlı hale getiriyor. Böylece, işlem verimini 2-3 kat artırıyor. Zincirler arası atomic swap’ları da destekleyen proje, şimdi bir ölçekleme çözümü olan Lightning Network’ü entegre etmeyi hedefliyor.

VIA nedir? Ne işe yarar?

Viacoin isimli Blockchain projesinin yerel kripto para birimi olan VIA, eşler arası işlemler için kullanılıyor. VIA’nın ağdaki madenciliği ücretsiz bir şekilde yapılabiliyor. Bu nedenle ödüller ve teşvikler nispeten düşük oluyor. Yine de kullanıcılar, bu ücretsiz madencilik ile ödüller kazanabiliyor. Bununla birlikte VIA, atomic swap ve çeşitli işlemler için kullanılabiliyor. Altcoin’in birincil kullanım durumu olarak ise mikro ödemeler karşımıza çıkıyor. Tıpkı Bitcoin gibi VIA da geleceğin dijital para birimi olmayı hedefliyor.

Bu genel özellikleri nedeniyle altcoin, Bitcoin ve Litecoin gibi piyasa liderleriyle rekabet etmek zorunda kalıyor. Ayrıca, sunduğu P2P işlemler, piyasadaki birçok projede halihazırda mevcut. Bu nedenle, VIA coin’in rekabet etmesi gereken çok fazla kripto para birimi var. Yine de atomic swap’lar ve Scrypt madenciliğe sahip kripto paralarla eş zamanlı madencilik yapma imkânı projeyi öne çıkarabilir.

Viacoin nedir? VIA nasıl alınır?

Viacoin mevcut olarak yalnızca iki kripto para borsasında işlem görüyor. Bunlar Yobit ve Bittrex. VIA coin satın almak isteyen yatırımcıların öncelikle bu borsalardan birine üye olması ve hesaplarını doğrulaması gerekiyor. Ardından, cüzdanlarına VIA paritelerine uygun bir varlık yatırmalı ve altcoin için alım emri vermeliler. Bu şekilde kripto parayı satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.