Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

WaykiChain Nedir? WICC Ne İşe Yarar?

0 16

WaykiChain nedir? WaykiChain, kullanıcıların kendi merkeziyetsiz uygulamalarını (dApp) oluşturmasına olanak tanıyan bir Blockchain platformudur. kriptohaberler.net olarak bu makalede WaykiChain nedir, ne sunar, WICC coin ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

WaykiChain nedir?

Ethereum gibi popüler altcoin projelerine oldukça benzeyen WaykiChain, merkeziyetsiz uygulama (dApp) temelli bir Blockchain platformudur. Tron ve EOS gibi daha iyi bilinen projelerden önce piyasaya çıkan Wayki, bu nedenle üçüncü nesil bir Blockchain’dir. Bu platformda kullanıcılar, kendi dApp’lerini oluşturma imkânı bulur. Bunu ise, WaykiChain’in özel Turing akıllı sözleşmeleriyle yaparlar.

Bununla birlikte, kullanıcıların dApp geliştirmesi diğer ağlara göre kolay hale getirilmiştir. WaykiChain ekibi, oluşturduğu benzersiz şablonlar sayesinde kullanıcılarına kolaylık sağlar. Şablonlar, geliştiricilerin akıllı sözleşme programlama dilleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmadan dApp’lerini kolayca oluşturmalarına izin verir.

WaykiChain ne sunar?

Waykichain protokolünün merkezinde özel bir Proof-of-Stake konsensus mekanizması yer alır. Bu, Delegated PoS mekanizması, ağın Ethereum gibi rakiplerinden daha hızlı çalışmasına olanak tanır. Bahsi geçen mekanizmada 11 oylama düğümü vardır. Bu düğümler ile ağda, her 10 saniyede bir blok oluşturulur. Bu, Waykichain ağındaki işlem hızlarının şu anda 3.200 TPS’nin üzerine çıkabileceği anlamına gelir. Yani ağın ölçeklenebilirliği ve hızı son derece yüksektir.

Waykichain, ağ altyapılarının bir parçası olarak yan zincir teknolojisini de uygular. Bu, belirli uygulamaların ana zincirdeki ağı yavaşlatmadan kendi yan zincirlerinde çalışmasını sağlar. Böylece ağın yoğunlukta bile hızlı çalışması mümkün olur. Son olarak, Wayki’de kullanıcılar, Ethereum’un aksine dApp çalıştırdıkları için gas ücreti ödemez. dApp çalıştırmak için ödenen gas ücreti yalnızca akıllı sözleşme sahibi tarafından ödenir.

WICC coin nedir? Ne işe yarar?

Waykichain ekosisteminin merkezinde, WICC yerel tokeni yer alır. Bu altcoin, ağa güç sağlar ve kullanıcıların sistemdeki uygulamalara ve işlemlere erişmesine olanak tanır. WICC coin, ağ başta Ethereum üzerinde yayınlandığı için bir ERC-20 tokeni olarak başladı. Ancak, 2018 yılının Haziran ayında proje ana ağını başlattıklarında bu standarttan uzaklaştılar. Bu noktadan sonra WICC, kendi Blockchain’i olan bir altcoin oldu.

Temelde WICC belirli bazı DeFi amaçları için kullanılmaktadır. Bunlar arasında staking başta gelir. DPoS modelini kullanan Wayki’de WICC sahipleri, varlıklarını platformun akıllı sözleşmelerine kilitleyebilir. Bu kilitleme, belirli bir vadeyle olur ve paranızı faize yatırmanıza benzer. WICC staking yapanlar, vade sonunda ek token ödülleri kazanır. Ayrıca WICC coin, ağdaki akıllı sözleşmeleri çalıştırmak için ödenen gas ücretleri için ödeme yöntemi olarak öne çıkar.

WaykiChain nedir? WICC nasıl alınır?

Hong Kong’da piyasaya çıktığı için özellikle Asya’da popüler olan WaykiChain, diğer bölgelerde pek tanınmamaktadır. WICC coin satın almak isteyen yatırımcıların Huobi başta olmak üzere Gate.io, CoinTiger, CoinW ve BKEX gibi borsalara erişmesi gerekir. Ardından bir hesap oluşturup doğrulayarak cüzdanlarına para yatırmalılar. Böylece, WICC coin paritelerine erişip altcoin’i satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.