Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Bu Altcoin Cumhurbaşkanlığı’nın Radarında Olabilir

0 13

Twitter bugün Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yeni duyurusunu konuşuyor. “DIGIATHON2022’ye hazır mısınız?” şeklinde yapılan duyurunun bir altcoin projesi tarafından paylaşılması ortaklık olasılıklarını gündeme getirdi.

“DIGIATHON2022’ye hazır mısınız?”

Dijital Dönüşüm Ofisi’nin görevi, kamu kurum ve kuruluşlarının dijital ortama geçmesini, siber güvenlik ve yapay zeka gibi konuları koordine etmektir. Ofis, 12 Eylül’de “Digiathon 2022” duyurusunu gerçekleştirdi. Bu duyurunun popüler altcoin Avalanche tarafından da paylaşılması dikkat çekti.

Avalanche, Türk asıllı bir Amerikan bilgisayar bilimcisi Emin Gün Sirer’in arkasında bulunduğu altcoin projesidir. Ağın yerel kripto para birimi olan AVAX, piyasa geneli eşliğinde bir süredir aşağı yönde hareket ediyor. Avalanche tarafından gelen Digiathon 2022 paylaşımı ise Türk yatırımcılar arasında ilgi uyandırdı. Dijital Dönüşüm Ofisi’nin hedefleri arasında nesnelerin interneti ve ağlar gibi çeşitli konularda yer almaktadır. Şimdilik kesin olmasa da Avalanche ile bu konuda işbirliği yapacakları düşünülüyor.

Bir altcoin projesi olarak Avalanche, kurumlarla yakın işbirliği kuruyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Avalanche bu yılın başlarında Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile işbirliğini duyurmuştu. TOGG ve Avalanche ortaklığı, o günlerde kripto para piyasasında heyecan uyandırmıştı. İşbirliği sayesinde, TOGG ve Ava Labs, akıllı sözleşmeler ile güvenli ve hızlı mobilite hizmetleri geliştirmeye odaklanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.