Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

UniX Gaming Nedir? UNIX Ne İşe Yarar?

0 12

UniX Gaming, Play-To-Earn oyunlarıyla Metaverse’in en önemli parçası olan “Oyuncular” arasındaki boşluğu dolduran ve merkezi olmayan özerk bir organizasyondur. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “UniX Gaming nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

UniX Gaming nedir? UNIX ne işe yarar?

UniX Gaming , Metaverse içerisindeki oyunculara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca gelişmekte olan ülkelerdeki insanların arena kazanmak için gelişen oyunlara dahil olmalarına yardımcı olacak burslar sağlamayı amaçlayan, topluluk merkezli bir platformdur.

Dijital varlıklara olan ilginin gün geçtikçe artması sanal oyunlar aracılığıyla gelir elde etme kavramı popülerliğini korumaktadır. P2E projelerindeki artış, CryptoKitties ve Pokemon’dan ilham alarak topluluk odaklı Axie Infinity projesinin başarısından kaynaklanmaktadır.

UniX projesinin amacı nedir?

Projenin amacı; UniX, eğlence ve kâr sağlayabilme avantajlarını tek bir platforma getirebilmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca ekip; ödüller, etkinlikler, para kazanma yoluyla insanların bir araya getirmek istiyor. Bu özelliklerin keyfini çıkarılabileceği ve ekosistemi geliştirmeye yardımcı güçlü bir topluluk oluşturmayı da umuyor. UNIX’in hedefi; en büyük sanal ekonomiye sahip ilk dijital ülke olabilmektir.

Temel özellikleri neler?

UNIX Token merkezi olmayan özerk kuruluş olan DAO’nun yönetim Token’idir.UNIX kullanıcıları, platformun işleyişiyle bağlantılı şekilde oy verme ve değişiklik önerme yetkisine sahiptir. UNIX Token satışı, 26 Kasım 2021 yılında Copperlaunch platformunda halka açılmıştır.Açık artırma, Balancer Liquidity Bootstrapping Pool (BLBP) aracılığıyla yapılmıştır. Bununla birlikte 22 milyon dolar toparlanmıştır.Yönetişim rolüne ek olarak, UNIX Token’i aynı zamanda bahis ödülleri olarak da kullanılmaktadır. Yatırımcılar karşılığında ödül almak için Token’ları kilitleyebilmektedir. Kullanıcılar, NFT koleksiyonu ve ilgili ürünlerin satın alımlarında özel fırsatların yanı sıra NFT indirimini ilk alan kişi olma şansına sahip olmaktadır.UNIX Token’in diğer kullanım durumları ise oyun içi ödüller, etkinlik ödülleri ve oyun içi para birimidir.UNIX kendi oyununu geliştirmek için çalışmaktadır. Aynı zamanda şu anda proje oyun stüdyolarına çok çeşitli oyunlar uygulamıştır. Platformun e-spor turnuvalarına ev sahipliği yapmayı planlamaktadır.UNIX Token’leri katılımcılar için ödül olarak kullanılacaktır.

UniX Gaming nedir? UNIX nasıl satın alınır?

UNIX ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; MEXC, BKEX ve Bilaxy’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz UNIX listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca UNIX seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.