Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Wrapped LUNA Classic Nedir? WLUNC Ne İşe Yarar?

0 10

Wrapped LUNA Classic nedir? Wrapped LUNA Classic, Ethereum ağında LUNA Classic’i temsil eden bir kripto para birimidir. kriptohaberler.net olarak bu makalede LUNA Classic nedir, Wrapped LUNA Classic nedir, WLUNC ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcıların sık sorduğu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Terra (LUNA) nedir?

“Wrapped Luna Classic nedir” sorusuna geçmeden önce LUNA Classic’in ne olduğunu açıklamamızda fayda var. LUNA Classic (LUNC), 2021’in en popüler altcoin’lerinden biri olan LUNA’nın yeni versiyonudur. Terra projesi LUNA ve UST tokenleriyle geçmişteki en büyük altcoin’lerden biriydi. Ancak Mayıs 2022’de projenin UST isimli stablecoin’i dolara olan sabitliğini kaybetti. Bunun üzerine proje, benzeri görülmemiş bir çöküş yaşadı. Bu çöküşte yatırımcılar milyarlarca dolar kaybetti.

Bu çöküşün ardından Terra Blockchain’in kurucusu Do Kwon, yeni token başlatmak için topluluğun desteğini istedi. LUNA sahipleri oylamaya katılım sağladı ve projenin yeni bir Blockchain ve token ile yoluna devam etmesine karar verdi. 28 Mayıs’ta piyasaya çıkan yeni LUNA Classic aslında önceki LUNA’dan pek farklı değil. Ancak LUNC, son dönemdeki hızlı yükselişiyle dikkat çekmeyi başarmış gibi duruyor. Şimdi gelin yazımızın ana konusu olan Wrapped Luna Classic’e bir göz atalım.

Wrapped LUNA Classic nedir?

Wrapped Luna Classic (WLUNA), Ethereum ağında Terra’yı (LUNA Classic) temsil eden bir tokendir. Yani LUNA değildir. LUNA’nın değerini izlemek için tasarlanan ayrı bir ERC-20 tokenidir. Wrapped Luna Classic, LUNA sahiplerinin Ethereum’daki DeFi tokenlerini takas etmelerine, tutmalarına ve bunlara katılmalarına izin vermek için oluşturuldu. WLUNA sahipleri, istemeleri halinde tokenlerini LUNA Classic olarak değiştirebiliyor. Yani WLUNA sahibi olduğunuzda LUNA’larınızdan vazgeçmiyorsunuz.

WLUNA nedir? Ne işe yarar?

Aslında WLUNA, LUNC’un Ethereum tabanlı bir versiyonudur. Kullanıcılar WLUNA ile Ethereum üzerindeki akıllı sözleşmelerden yararlanabiliyor ve çeşitli tokenlerle ticaret yapabiliyor. Ayrıca, LUNA’yı Ethereum ağında muhafaza etme gibi çeşitli amaçlarla da kullanabiliyorlar. WLUNA temelde LUNC’u izlediği için kendine ait özel bir değeri olmuyor. LUNC’un piyasadaki değeri neyse WLUNA o değerde oluyor. Ayrıca tokenin sahipleri, istemeleri halinde WLUNA ve LUNC arasında 1:1 oranında takas yapabiliyor.

Wrapped Luna Classic nedir? WLUNA nasıl alınır?

Wrapped LUNA Classic, Mayıs’ta çöküp yeniden hayata dönmeye çalışan bir altcoin’in Ethereum tabanlı tokeni. Bu nedenle, kullanıcıların yatırım yapmadan önce yeni LUNA’yı ve Terra ağını araştırmasında fayda var. Bununla birlikte, WLUNA satın almak ile ilgileniyorsanız, bazı kripto para borsalarına erişmeniz gerekiyor. Bu borsalar arasında şu anda yalnızca Coinbase var. Borsaya erişmenizin ardından size önerilen adımları izleyerek WLUNA’yı satın alabiliyorsunuz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.