Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

DigitalNote Nedir? XDN Ne İşe Yarar?

0 7

DigitalNote Blockchain tarafından kullanılan dijital bir kripto para birimidir. 2014 yılında geliştirilen merkezi olmayan, eşler arası ve güvenli bir kripto para birimidir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “DigitalNote nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

DigitalNote nedir? XDN ne işe yarar?

30 Mayıs 2014’te DigitalNote Coin öncelikle duckNote olarak piyasa da yer aldı. Aynı zamanda platform Bytecoin’den bir çataldı. Eylül 2014 yılında DarkNote olarak yeniden adlandırıldı. Haziran 2015’te DigitalNote olarak değiştirildi. XDN adil bir lansmana sahiptir.

XDN için ön bloklar veya ICO yoktu. Bu, ağdaki farklı bir tek düğümün geliştiricisi haksız şekilde büyük miktarlarda kripto para bulundurma tehlikesi olmadığı anlamına gelmektedir. XDN, daha çok güvenlik sağlamak, ağ içerisinde adaleti teşvik etmek ve gerçek anonimlik sağlamak gibi, BTC’nin beğenileri tarafından oluşturulan Blockchain teknolojisindeki farklı protokolleri geliştirmek için oluşturuldu.

DigitalNote özellikleri neler?

PoS / PoW yaklaşımı: Madencilerin ağın büyük bir bölümünü kontrol etmesine izin vermeyerek ağda adaleti teşvik etmektedir. Aynı zamanda Blockchain ağında tüketilen kaynaklar ve gücü azaltarak çevre üzerindeki zararlı etkiyi azalmaktadır.ASIC dirençli Blockchain: Geliştirilen XDN algoritması ile, ASIC madencileri, güçlerini adaletsiz bir şekilde artıramayacaklar ve Blockchain üzerinde tekele sahip olmayı bırakacaktır. Bu da en çok bloğu madencilikle sonuçlanacaktır. XDN Blockchain ASIC’lere karşı dayanıklıdır. GPU ve CPU madencilerine adil bir şans sunar.Gizlilik koruması: XDN Blockchain, bir işlemde yer alan gönderme ve alma adreslerini gizlemek için CryptoNote teknolojisini kullanmaktadır. Bu, gönderen veya alıcının hatta bir işlem değerinin halka açık Blockchai’den belirlenemeyeceği anlamındadır. Bu, CryptoNote protokolleri kullanılarak işlemlerin kontrollü olarak birbiriyle birleştirilmesi ile gerçekleşir.Şifreli mesajlaşma: XDN, gönderen ve hedef alıcı dışında kimsenin mesajın kodunu çözemeyeceği tamamen güvenli, özel, merkezi olmayan ve eşler arası bir mesajlaşma sisteminin kullanımını mümkün kılar. Bir işlemle birlikte paketlenen mesaj, alıcı bloğun karşısına geldiğinde işlem içeriğine göre otomatik şekilde çözülmektedir. Bu nedenle önceden herhangi bir anahtar değişimine gerek kalmaz.Şifrelenen işlem yorumları: Benzersiz özellikle kullanıcıların istedikleri bir mesajı bir işleme eklemelerine imkan sunar. Daha sonra bu mesaj güvenli ve şifreli bir şekilde Blockchain’e yayınlanır. Adresin gizlenmesi sebebiyle yorum göndereni, herkese açık Blockchain’e göz atan biri tarafından tanımlanamaz. Kullanıcıların sansür etrafından dolaşmasına izin vermez.Hızlı ve verimli geleceğe yönelik ağ: Maksimum 8,59 milyar XDN sınırı, sadece 4 dakikalık blok süresi ve 150 XDN blok ödülüyle DigitalNote Blockchain, oldukça hızlı bir şekilde tutarlı ve güvenilir bir ağ sağlamaktadır. Geliştiriciler tarafından yapılan sürekli güncellemeler özellikle güncel bir Blockchain sağlar.

DigitalNote nedir? XDN nasıl satın alınır?

XDN satın alma işlemleri;Bittrex, Upbit ve Altex gibi birden fazla borsada satın almaktadır. Aynı zamanda takas edilebilmektedir. XDN, CPU veya GPU madencilik sistemi kullanılarak çıkarılabilmektedir. DigitalNote algoritmasının doğası ASIC’e dirençli hale getirmektedir. Kullanıcılar aynı zamanda, madencilik katılımlarını artırmak için FairHash ya da SuperPools gibi madencilik havuzlarına da katılabilmektedir.

Stake etme, XDN paraları kazanmanın ise başka bir yöntemidir. XDN Coinleri, stake ödül sahibi olmak için de yatırılmaktadır. XDN’nin benzersiz stake etme metodolojisi enflasyonist değildir ve seçilen “kilitleme” süresine bağlı olarak sahiplere ödenmektedir. XDN depolama ise; Resmi XDN cüzdanı resmi GitHub sayfasından indirilebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.