Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

DMarket Nedir? DMT Ne İşe Yarar?

0 5

DMarket, herhangi bir platformdaki dijital oyunlar ve sanal öğelerin değişimi için Blockchain destekli bir pazar yeridir. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “DMarket nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

DMarket nedir? DMT ne işe yarar?

DMT platformu oyun endüstrisinin şu anda yaşadığı teknik sınırlamaları yerine getirmeye çalışmaktadır. DMarket, özellikle oyun içi bir ekonomi yaratmak ve oyuncu varlıklarının küresel şekilde satın alma ve satabilme fırsatı sunar. Bunu, sanal öğeleri DMarket kripto para birimi desteğiyle işlem gören gerçek varlıklara dönüştürüp yapar.

DMT Coin, oyuncuların yanı sıra, oyun geliştiricileri ve girişimcilerine iş fırsatlarını sunarak onlara destek olmaya çalışır. DMarket, platformu Vlad Panchenko tarafından kuruldu. Vlad Panchenko; EBay, G2A vb. platformlarında satılan dijital oyunların 1 numaralı özel satıcısıdır. DMarket’i yaratmak için Alexander Kokhanovskyy ile beraber çalıştı. DMT platformunu ise 2017 yılında piyasaya çıkardı.

DMarket nasıl çalışır?

DMarket, Exonum Blockchain ile çalışır. Sistem, özellikle RestFull API aracılığı ile platforma entegre olan farklı bileşenleri kullanır. DMT’nin operasyonel kurulumu ise; Merkezi olmayan Blockchain veri tabanı ve akıllı sözleşmeler ile çalışmaktadır. Aynı zamanda platform da bağımsız bir multimedya depolama hizmeti mevcuttur. Blockchain ve ticaret platformunu birleştirip çalışan yüksek hızlı bir depolama tesisidir. 

Platform mimarisi, bütün bağlantının kesilmesi durumunda bile veri sürekliliği üzerinde hiçbir etkisi olmayacak şekilde kuruludur. Pazar yeri, AI tabanlı istatistik yönetim modülleri ve birkaç ekstra modül içermektedir. Bu modüller, platformun veri dinamiklerini izleyip, sanal öğelerin talep ve iletimi hakkında öngörüler yaratmasını sağlar. API belgeleri ve DLL kütüphaneleri oyun içi varlıkları yönetmek ve popüler oyun geliştiricilerinin kullanmasını sağlar. Tüm oyun içi varlıkların popüler şekilde online mağazalara entegrasyonunun sağlanması hedeflemektedir.

DMT özellikleri neler?

Yüksek hızlı cevap: DMarket’in Blockchain, saniyede işlenen 3.000 işleme kadar hız imkanı sunar. Bu, problemsiz bir kullanıcı deneyimini kolaylaştırmaktadır.Esneklik: Platform ağındaki düğümlerin üçte biri devre dışı bırakılsa ya da tehlikeye atılsa bile, Blockchain problemsiz bir şekilde çalışır.Rust dili: DMarket’in Blockchain, segmentasyon hataları olmadan çalışan Rust programlama dilinde yazılmıştır. Bu şekilde, iş parçacığı güvenliğini garanti etmektedir. Aynı zamanda platform için gelişmiş bir güvenlik sistemi sağlar.

DMarket nedir? DMT nasıl satın alınır?

DMarket’in kripto para birimi DMT ile işlem yapılan borsalar; Bittrex, CoinGecko, CoinCodex, IDEX, YoBit’dir. DMarket Token depolama ise; DMarket Coin’leri MyEtherWallet gibi bir ETH cüzdanında saklanabilmektedir. Çünkü DMT Coin ERC-20 uyumludur. DMarket’in kendi cüzdanı da güvenilir bir depolama seçeneğidir. Diğer depolama seçenekleri arasında ise; Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları bulunmaktadır. Aynı zamanda Exodus ve Jaxx’da DMT için kullanılabilen depolama cüzdanlarıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.