Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

“Dolar Ölüyor” Diyen Finans Uzmanı: Altın ve Bunlardan Alın!

0 15

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, altın ve gümüş gibi kıt ürünlere olan güvenini bir kez daha Twitter’dan dile getirdi. “Dolar ölüyor” ünlü yazar, ABD Merkez Bankasının politikalarını yanlış buluyor.

“ABD doları ölüyor,” altın ve bunları satın alın

Kiyosaki, ABD hükümetinin bir dizi eyleminin, ABD’nin çok fazla borç alması, enflasyonun artması ve bunun sonucunda faiz oranlarının yükselmesi de dahil olmak üzere ABD dolarının ölmesine yol açtığını tweetledi. Ünlü yazar, önümüzdeki dönemlerde Bitcoin, altın ve gümüşün fiyatlarının önemli ölçüde artacağına inanıyor. Son iki yıldır girişimci ve finans gurusu Kiyosaki, bu üç varlıktan en önemli varlıklar olarak bahsediyor. Kiyosaki, tekrar manşetlere taşınan 18 Eylül tarihli tweet’lerin şunları söyledi:

ABD çok fazla borç alıyor ve faiz oranlarını düşük tutuyor. Düşük faiz oranları, faiz oranlarını düşük tutmak için ABD’yi daha fazla ABD Tahvili satın almak için daha fazla borçlanmaya zorluyor. Bu da enflasyona neden oluyor. Faiz oranlarını yükseltmeye zorlamak borç almayı daha pahalı hale getiriyor. ABD doları ölüyor. Altın, gümüş ve Bitcoin alın.

Cumartesi günü Kiyosaki, gerçek enflasyonun açıklanan %7 yerine %16 arttığı için Bitcoin’in artık her zamanki gibi alakalı hale geldiğini belirterek aynı düşünceyi paylaştı. Bu tweet’te ayrıca ABD borcunun hızla arttığını ve Federal Rezerv’in son faiz artırımlarının Amerikan ekonomisini mahvedeceğini söyledi.

Kiyosaki, BTC’nin programlanmış istikrarını övdü

VC yatırımcısı ve Bitcoin destekçisi Anthony Pompliano’ya iki yıl önce verdiği bir röportajda Kiyosaki’nin ilk etapta Bitcoin’e girmesinin nedenlerinden biri, BTC’nin bilgisayar programlı kesinliği. Her dört yılda bir gerçekleşen ve madencilerin bilgisayar sorunlarını çözme ödüllerini ikiye bölen Bitcoin halving’den bahsetti. Ayrıca, Bitcoin’in 21 milyon tokenlik sabit bir arzı var ve madencilerin yarısından fazlası bunu kabul etmedikçe değiştirilemez.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.