Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Medibloc Nedir? MED Ne İşe Yarar?

0 5

MediBloc, Blockchain teknolojisi üzerine kurulan hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve veri araştırmacıları için merkezi olmayan bir sağlık bilgi sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Medibloc nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Medibloc nedir? MED ne işe yarar?

Platform tüm hastaların ve tedavilerin verilerini tutar. Aynı zamanda gerek görüldüğü zaman da incelemektedir. Fakat bu noktada bazen istenilen verilere erişilememektedir. Bazı zamanlarda ise veriler yanlış kişilerin eline geçebilmektedir. Bunun için DSÖ tarafından kabul gören Sağlık sigortaları ve hesap verebilirlik yasası kullanılır. Fakat bunu uygulayabilen bir sistem tam olarak olmadığı için MED Coin geliştirilmeye başlanmıştır. MED Coin, HIPAA ismi verilen bu yasayı Blockchain teknolojileriyle uygulayabilmeyi başarmaktadır.

MED Coin, temel olarak sağlık sektöründe bilgi platformu olarak bilinmektedir. Bununla birlikte tamamen merkeziyetsiz bir yapıda olduğu için şeffaf, hızlı ve kararlı bir sistemler zincirine sahiptir. Platformun ekonomisini ve ekosistemini oluşturmak için ise MED Coin üretilmektedir. Böylece sistem üzerinde faaliyet gösteren sağlık çalışanları ve hastalar, veri transferleri ve görüntülenmeleri başına stake ödülleri elde eder. Ayrıyeten sağlık sektöründe bulunan ürünlerin ticaretleri için MED Coin kullanımı amaçlanmaktadır.

MED Coin yorum

MediBloc, sağlık sektöründeki verilere erişimi kolaylaştırıp, daha güvenli hale getirir. Bunun yanında tıbbi ürünlerin ticaretinin daha kararlı bir şekilde yapılmasını da sağlar. Tüm süreçlere katılan kullanıcılarına ödüller dağıtır. MED Coin, farklı bir proje olduğu için yatırımcıların ilgi odağında olmayı başarmaktadır. Potansiyeli bulunan kripto paralar arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde bulunan tüm verilerin bir araya gelmesini sağladığı için MED Coin yorumları oldukça umut vericidir.

ETH üzerinde çalışan ve BNB altyapısına sahip olan kripto para aslında bir DApp formatıdır. Genellikle bu tür uygulamalar market hacimlerini çok artıramamasına rağmen, MediBloc kendi ekosistemini ve kripto parasını da geliştirdiği için, Token sınıflandırmasından çıkıp Coin olmuştur. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 157. sırada yer almaktadır. MED Coin, son dönemlerdeki gelişmeleriyle daha fazla yatırımcıyı çekmeye başlamıştır. Her geçen gün de daha iyi sıralamalarda yer almaktadır.

MED nasıl satın alınır?

MED Coin ile işlem yapılan borsalar; Bittrex, Gate.io, Upbit ve Korbit’dir. Medibloc yalnızca bu 4 borsa üzerinden işlem görmektedir. Bu kadar az borsada listelenmesine rağmen yüksek bir hacme sahip olması da başarılı olduğunu açık bir şekilde göstermektedir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz MED listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca MED Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.