Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Sıcak Gelişme: Binance’e Bu Altcoin’den Boşaltılıyor!

0 8

Anonim bir balina tek bir işlemde Binance’e yüklü miktarda altcoin transfer etti. Balina sürüsü tarafından günün erken saatlerinde başlayan yüklü transferlerin değeri milyon dolarlı aşıyor.

Anonim altcoin balinaları FTX cüzdanlarını da dolduruyor

Ethereum artan satış baskısı ile karşı karşıya olduğu için 270.000’nin üzerinde ETH borsalara aktı. Whale Alert, işlemlerin yaklaşık 2 saat içinde tamamlandığını söylüyor. 4 saatten fazla bir süre önce yapılan ilk birkaç işlem toplamda 20.000 ETH’ye ulaştı. Bu ETH’lerin hepsi FTX’e gönderildi. İlk olarak 17 milyon dolar değerinde 12.497 ETH transferi gerçekleşti. Ardından sadece 9 dakika sonra 11.5 milyon doların üzerinde 8.426 ETH transfer edildi.

11,5 milyon değerine varan ikinci işlemin kaydı aşağıdadır. Her iki işlemde anonim cüzdanlardan FTX’e aktı.

Gizemli balina 250.000 Ethereum’u Binance’e aktardı

İki saatten kısa bir süre sonra, balina izleme platformu bir balinanın bu sefer dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e 338 milyon doların üzerinde 250.000 Ethereum aktardığını ortaya çıkardı. Bu işlem, kısa sürede borsalara aktarılan toplam Ethereum değerini 366 milyon doların üzerine çıkarıyor.

Kripto yatırımcılarının coin/token’lerini genellikle satış amacıyla borsalara gönderdiğini belirtmekte fayda var. Sonuç olarak, bu kadar büyük miktarda Ethereum’un hızlı hareketi, daha fazla düşüş konusunda endişelendiriyor. Ayrıca, balinalar arasında giderek artan düşüş hissini ve devam eden bir satış olasılığı düşündürmelidir.

Merge şimdilik Ethereum fiyatını etkilemekten uzak

Özellikle, geçen Perşembe günü Ethereum merge başarısının ardından büyük bir fiyat artışı bekleniyordu. Ancak durum böyle olmadı. Balinalar bunun yerine, Glassnode’un yatırımcıların “haberleri satmayı” planladıklarına dair Ağustos analizini doğrulayarak, kâr elde etme fırsatını değerlendiriyor.

Enflasyonun yüksek kalması ve Fed’in yarın 100 baz puan faiz artırması beklendiği için piyasanın artan bir belirsizlik durumunda olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, kripto para uzmanı Lark Davis’in bugün bir tweet’te vurguladığı gibi, oranları 100 baz puanın altında artırma kararı muhtemelen piyasalarda bir rahatlama rallisine yol açacak.

Lider altcoin kısa vadeli destekleri tutmakta zorlanıyor

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum bu yıl en önemli haftasını tamamladı. ETH, merge etrafındaki hype hafiflettikten sonra şaşırtıcı olmayan bir şekilde düşüş performansı gösterdi. 18 Eylül’de ETH, 1.700 doların üzerinde kısa bir süre kaldıktan sonra kabaca %20 düştü. Bununla birlikte, 19 Eylül’de son güne göre %11,07 değer kaybıyla 1,293 dolardan el değiştirdiğini belirtmek önemli. Lider altcoin şu anda hafifçe toparlansa da, geçen haftadan bu yana %20’den fazladan değer kaybettiğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.