Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

StablyUSD Nedir? USDS Ne İşe Yarar?

0 7

StablyUSD nedir? Çok zincirli bir şekilde çalışan StablyUSD, değeri Amerikan dolarına 1:1 oranında bağlı olan bir stablecoin’dir. kriptohaberler.net olarak bu makalede StablyUSD nedir, ne sunar, USDS ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin dolara endeksli bu kripto para birimini birlikte inceleyelim.

StablyUSD nedir?

StablyUSD, kripto para ve Blockchain alanında hizmet veren birçok stablecoin varlığından biridir. Stablecoin’ler değeri fiat paralar tarafından desteklenen tokenlerdir. Örneğin Bilira, Türk lirası tarafından 1:1 oranında desteklenen bir kripto para birimidir. Piyasadaki en büyük stablecoin olan Tether ise, kriptoda doların istikrarını arayan yatırımcıları kendine çeker. Bununla birlikte, stablecoin’ler değerlerini fiat para birimlerine 1:1 oranında sabitlemek için çeşitli yöntemler kullanır. Buna yazımızın ilerleyen bölümünde değineceğiz.

StablyUSD adlı kripto paraya geri dönersek, o da Tether gibi Amerikan dolarını takip eden stablecoin varlıklarından biri. Ancak, proje kendini diğer rakiplerinden ayıran bazı özelliklere sahip olduğunu söylüyor. Bunların başında şeffaflık gelir. TerraUSD’nin dolardan saptığı Mayıs 2022’de proje hakkında kimsenin bilmediği detayların ortaya çıktığını hatırlayın. Bu problemleri yaşamamak için StablyUSD, rezervini canlı olarak yatırımcılara gösteren bir web sitesine sahip. Bununla birlikte proje, çok zincirli çalışma prensibi ile de rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.

StablyUSD nasıl çalışır?

StablyUSD veya USDS, dolar ile 1:1 oranında sabitlenmek üzere tasarlanan bir kripto paradır. Bu oran, Stably ile doğrudan USDS satın almak veya kullanmak istediğinizde garanti edilir. Çünkü Stably, piyasada ihraç edilen tüm USDS için dolar rezervi tutar. Açık piyasada (örneğin Binance gibi borsalarda), talep ve mevcut likidite gibi çeşitli piyasa güçleri nedeniyle bu oran bazen 1:1 olmayabilir. Fiyatın bu orandan sapması durumunda dikkatli olmanızda fayda var.

SUSD nedir? Ne işe yarar?

USDS, StablyUSD isimli stablecoin varlığının kısaltmasıdır. Stablecoin, kripto para ve Blockchain dünyasında birçok kullanım durumuyla yatırımcılara hitap eder. USDS, çok zincirli yapısıyla rakiplerini geride bırakmayı hedeflediği için, tokenin kullanım alanları da geniş. Örneğin, USDS’yi havale, marj kredisi, kredi teminatı, ödeme ve güvenli liman varlığı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, merkeziyetsiz uygulamaları (dApp) güçlendirmek için de USDS’yi kullanabilirsiniz. Örneğin, bir oyun veya e-ticaret platformu için USDS ödeme düğmesi oluşturabilirsiniz.

StablyUSD nedir? USDS nasıl alınır?

StablyUSD ile ilgileniyorsanız, USDS satın alabileceğiniz bazı kripto para borsaları var. Bunların arasında en bilinen borsa, bir DEX olan Uniswap. İlgili yatırımcılar Uniswap borsasına üye olmalı ve hesaplarını doğrulamalı. Bunun ardından cüzdanlarına para yatırarak, daima 1 dolar değerindeki USDS için alım emri vermeli. Bunu yaparak, bakiyenize bağlı olarak değişecek şekilde USDS satın alabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.