Son dakika kripto para haberleri!
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Achain Nedir? ACT Ne İşe Yarar?

0 6

Achain projesi, kendisini sınırsız bir Blockchain dünyası inşa etmeye adayan bir Blockchain projesi olarak 2015 yılında kurulmuştur. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Achain nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Achain nedir? ACT ne işe yarar?

Projenin teknik incelemesine göre Achain, sanal makine, akıllı sanal alan, değer değişim protokolü ve çatallanma mekanizması gibi son teknoloji tasarım imkanları sağlamaktadır. Sektörde 1000 TPS’ye erişen platformun yerel kripto para birimi ACT ise Coin’dir.

Projenin amacı nedir?

Projenin temel amacı, mevcut Blockchain’lerin karşı karşıya olduğu problemleri çözmek için teknik çözümler kullanabilmektir. Aynı zamanda saniyelik işlemler gibi faktörlere odaklanmanın yanında proje, Blockchain’ler arasında daha iyi birlikte çalışabilirlik üzerinde de çalışmaktadır. Ayrıca birlikte çalışabilirlik, Blockchain ve Blockchain olmayan dünyayı ana kullanıcılar tarafından erişilebilir hale getirmektedir.

Geleceği:

Achain Coin RDPoS’unun DPoS’tan daha iyi olması sektörde oldukça dikkat çekmektedir. DPoS sadece bir doğrulayıcının bir blok oluşturmasına izin verirken, RDPoS, gerekirse bazı durumlarda en iyi 99 doğrulayıcının bütününün işlem doğrulamasına katılabilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte uzmanlar ACT Coin’in gelecekte daha iyi bir performans sergileyeceğini iddia etmektedir. ACT Coin yükseliş potansiyeli taşıyan bir altcoin projesidir.

Avantajları neler?

Achain Coin, benimseme zorluğunu azaltmak için birden çok programlama dili ve görselleştirilen geliştirme kullanan bir hizmet olarak Blockchain (BaaS) çözümleri sunmaktadır. Proje bu sayede, farklı programlama geçmişlerine sahip geliştiricilerin potansiyel açıdan bir Achain çatalı oluşturabilmesi mümkündür.Platform Ekim 2018 yılından beri, Achain geliştirmesi için programlama dili desteği Lua, Solidity, Java ve C#’ı içermektedir.Platform, takas, eğlence, finans, ödemeler, ağ, pazar yeri, hizmetler ve protokollerini de içermektedir. 

Dezavantajları neler?

Kripto para sektöründe fazla sayıda DApp projesinin olması Archain talebini düşürebilmektedir.ACT Coin yüksek volatilitesi sebebiyle diğer kripto para birimleri gibi riskli bir yatırım seçeneğidir.

Achain nedir? ACT nasıl satın alınır?

ACT ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; KuCoin, Huobi Global ve Bitbns’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz ACT listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca ACT Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.