Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı! Altın ve Bitcoin Etkilendi

0 5

Merakla beklenen FED faiz kararı açıklandı. ABD merkez bankası olan FED, faiz oranını 0,75 baz puan arttırdı. FED politika faizini %3.00- %3,25 aralığına yükseltti. Faiz kararı oy birliği ile alındı.

FED faiz kararını açıkladı!

ABD merkez bankası olan FED, tüm piyasaların beklediği faiz kararını açıkladı. FED daha önceki toplantılarında 28 yıl sonra bir ilke imza atarak faiz oranını 0,75 baz puan arttırmıştı. Şimdi ise FED faiz oranını yine 0,75 baz puan arttırdı. Şimdi tüm gözler 21.30’da açıklama yapacak olan FED Başkanı’na çevrildi. FED Başkanı’nın konuşması piyasaların yönünü belirleyecek. FED’in faiz kararının ardından Bitcoin ve altın aşağı yönlü hareketlere maruz kaldı. Jerome Powell’ın açıklamaları gelecek dönemin para politikası için sinyaller barındırdığından herkesin gündeminde olacak.

FED’in faiz kararını duyurmasının ardından altın fiyatı 1.670 dolar seviyesinden 1.663 seviyesine kaydı. Bitcoin fiyatı ise 19.500 dolar seviyelerinden 19.180 dolara kadar geriledi. İlk tepkiyle ABD Dolar Endeksi, günlük bazda %1’den fazla kazançla 111.50 seviyesinin üzerinde yirmi yılın en yüksek seviyesine sıçradı. FED, enflasyon risklerine karşı son derece dikkatli ve enflasyonu %2’ye döndürmeye kararlı olduğunu belirtti. Son göstergeler FED’e göre, harcama ve üretimde mütevazı bir büyümeye işaret ediyor. Kuruma göre enflasyon, pandemi ile ilgili dengesizlikleri, yüksek gıda ve enerji fiyatlarını ve daha geniş fiyat baskılarını yansıtarak yüksek kalmaya devam ediyor. FED Başkanı’nın konuşması canlı izlemek için bizi takipte kalın!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.