Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Akoin Nedir? AKN Ne İşe Yarar?

0 3

Akoin, Afrika yükselen iç ve dış ekonomilerde faaliyet gösteren girişimciler için tasarlanan araçlar ve hizmetlerden oluşan Blockchain tabanlı bir ekosistemin kullanıldığı bir kripto paradır. Bu makalemizde kriptohaberler.net olarak “Akoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Akoin nedir? AKN ne işe yarar?

Akoin platformu, Grammy adayı, multi-platin satış rakamını yakalayan sanatçı, yapımcı, girişimci ve hayırsever Akon tarafından kuruldu. AKN Token, Akoin ekosisteminin özel kripto para birimidir. Projenin tescilli Atomic Swap teknolojisi, platformda ve yerel pazarlarda büyük kripto para birimleri, ortaklarının alternatif para birimleri ve fiat para birimleri arasında anında ticaretine imkan tanımaktadır.

Ayrıca Akoin çoklu para birimi cüzdanı, insanların geleneksel para borsalarının büyük engelleri ya da ücretleri olmaksızın birbirleri arasında karşılıklı şekilde ticaret yapabilmelerine imkan tanımaktadır.

Projenin amacı nedir?

Akoin’in projesinin amacı; Afrika’da ve diğer yalın ekonomilerde öğrenme, kazanma, harcama ve tasarruf fırsatları oluşturabilmektir. Bununla birlikte dünyanın en fazla büyüyen iş gücünün potansiyelini ortaya çıkarmak istemektedir.

Kullanım alanları neler?

Akoin Token, Akoin Marketplace’deki kullanıcılar arasındaki değer alışverişlerini sağlayacak olan bir ana
mekanizmadır. Akoin çoklu para birimleri dijital cüzdanların entegrasyonuyla, Akoin Token’leri platform üzerinde DApp’lerde kolaylıkla harcanabilmektedir. Projenin kullanım alanları:

Kotasyon ve aplikasyon destek ücretleri,Kullanıcı işlemleri (Akoin cinsinden ödenecek işlem ücretleri),Reklam alanı (Marketplace reklam yerleştirme ücretleri),Borsa (Aplikasyonlar, ürün ve hizmetler için yapılacak ödemeler)

Nasıl çalışır?

Platform, Akoin ekosisteminde entegre DApp’leri barındırmaktadır. Ayrıca küresel üçüncü taraf perakende acenteleri, mobil cüzdanlar ve bankacılık sistemlerinde krediler verme, ödemeler ve dakika kontör imkanlarına erişim sağlama gibi kapsamlı avantajlar sunmaktadır.

Platform DApp’ler aracılığıyla üçüncü taraflar, faturaları ödemek, online mal ve hizmet satın alım ve direkt bankalara ya da mobil hesaplara para yatırmak için AKN’yi “Anında Dijital Kredi” ye dönüştürebilmektedir.

Akoin nedir? AKN nasıl satın alınır?

AKN ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; BitMart ve Bittrex’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz AKN listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca ABBC seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.