Son dakika kripto para haberleri!
Cannot fetch data from server.

Büyük Gün Geldi: Balinalar Bu Altcoin’e Hücum Etti!

0 9

En büyük altcoin balinaları, Ethereum merge gibi önemli bir yükselmeyi tamamlaya hazırlanan bir projenin peşinde.

Bu altcoin için büyük gün, balinalar son dakikalarda bile satın alıyor

Cardano’nun çok beklenen Vasil yükseltmesi planlandığı gibi 22 Eylül’de yürürlükte. Cardano ağı geçen sene Alonzo ile akıllı sözleşme yeteneği kazanmıştı. Son yükselme Vasil, bu sözleşmeleri daha hızlı ve verimli hale getirecek.

kriptohaberler.net olarak 22 Eylül’ün Cardano için öneminden bahsetmiştik. Balinalarda Cardano yükselmeye hazırlanırken ciddi miktarda ADA satın alma işlemiyle dikkat çekiyorlar. WhaleStats tarafından sağlanan veriler, ADA token’in balinalar arasında tekrar popüler hale geldiğini gösteriyor. Piyasa değerine göre en büyük 8.kripto para birimi, bugün Binance balinalarının en çok satın aldığı altcoin’ler arasında ilk 10’a ulaştı. Balinaların iştahı Vasil hard fork yaklaştıkça körüklendi.

Husky Pool’un kurucusu Carolin Taling, günün Cardano için önemi hakkında yaptığı açıklamalarda:

Bugün 22 Eylül, Vasil güncellemesinin 00:44’da gerçekleşmesiyle Cardano ADA için tarihi bir an.

Bu arada Vasil ağ yükseltmesi kabaca bu gece 00:30’dan sonra gerçekleşecek. Binance, ADA para çekme ve yatırma işlemlerinin bu sefer bir saat önce durdurulacağını açıkladı.

Binance kullanıcıları, Vasil hard fork esnasında bunlara dikkat

Plutus V2 Maliyet Modeli için ağ yükseltmesi 366’da veya kabaca 27 Eylül’de 00:45’te gerçekleşecek. Bu durumda, 27 Eylül saat 23:45’ten başlayarak, ADA para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacaktır. Binance, yükseltilmiş ağın kararlı olduğunu belirlediğinde, Binance’e göre ADA için para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden başlatacak. Ancak ağ yükseltmesi ve hard fork’un ADA ticareti üzerinde bir etkisi olmayacak.

Vasil ile neler değişiyor? Altcoin piyasası için neden önemli?

Vasil, Cardano’nun yerel akıllı sözleşme dili olan Plutus’un yeni bir yinelemesini açıklayacak. IOG ekibi ve Cardano Vakfı, 5 yıllık altcoin projesinin yeni bir döneminin başlangıcı olacağını söylüyor. Vasil’in birkaç gün faaliyete geçmesinin ardından önümüzdeki hafta Plutus V2’nin piyasaya sürülmesi beklenmekte. Komut dosyası oluşturma sözleşmeleri artık girdileri ve harcanmamış işlem çıktısını (UTXO) kullanabilece. Bu da önceden gecikmeye neden olan işlemlerin boyutunu azaltacak. Bu Cardano’nun ledger’ına yapılan karmaşık değişiklikler sayesinde mümkün. Bu arada, basitçe söylemek gerekirse, Cardano teknik direktörü Matthias Benkort’a göre, karmaşık yükseltme tamamen güvenliği ve denetimi artırmakla ilgilidir.

ADA şu anda 0.4479 dolardan işlem görüyor. Fed’in 0,75 baz puanlık faiz artırımı ardından piyasa geneli eşliğinde satışlardan kaçamadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.